Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Zorlu Center İlk Konuklarını 12. İstanbul Bienali Kapsamında Ağırladı

2011-09-21

12. İstanbul Bienali’nde "İsimsiz" (Pasaport) tema sponsorluğunu gerçekleştiren ilk gayrimenkul projesi olan Zorlu Center, en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi ile henüz inşa aşamasında kültür ve sanat hayatına katkılarına devam ediyor. Zorlu Center Bienal tema sponsorluğu kapsamında inşaat alanında düzenlenen brunch etkinliğinde ilk konuklarını 17 Eylül 2011 Cumartesi günü ağırladı. Türkiye’nin 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi Zorlu Center ilk konuklarını henüz inşa aşamasında ağırladı.

Eylül ayından itibaren İstanbul’u bir kez daha dünya sanat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştüren “İsimsiz” 12. İstanbul Bienali kapsamında düzenlenen davette, iş ve sanat dünyasının önemli temsilcileri Zorlu Center’ın muhteşem boğaz manzaralı terasında bir araya geldi.

Zorlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu üyesi Emre Zorlu ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even’in ev sahipliğinde düzenlenen davete; önemli küratörlerin yanı sıra Türk sanatçılar, İKSV’nin özel davetlileri, iş ve sanat dünyasının temsilcileri ile ulusal ve yabancı basın mensupları katıldı. Davetliler, dünyanın sanat gündemini İstanbul’a taşımaya hazırlanan Performans Sanatları Merkezi’nin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Zorlu Center terasında gerçekleştirilen brunchta canlı jazz performansı eşliğinde keyifli vakit geçirdiler. İKSV Başkanı Bülent Eczacıbaşı, projenin mimarlarından Emre Arolat, 12. İstanbul Bienail küratörlerinden Adriano Pedrosak, önemli küratörlerden Hou Hanru, Carolyn- Christov Bakargiev ve Ahmet Öğüt, Cevdet Erek, Ala Younis, Hank Willis Thomas, Nasrin- Babak, Meric Algun Ringborg, Milena Bonilla, Ali Cabbar, İpek Düben ve Devrim Erbil gibi yerli ve yabancı sanatçılar Zorlu Center’da bir araya gelen davetliler arasındaydı.

İstanbul'un kalbinde, iki kıtayı birleştiren iki köprünün arasında, Türkiye’de ilk defa rezidans, performans sanatları merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofislerden oluşan 5 ayrı fonksiyonu bir araya getirerek, adeta yeni bir kent meydanı yaratacak olan Zorlu Center’da yer alan Performans Sanatları Merkezi; dünyaca ünlü müzikallerin, usta müzisyenlerin performanslarının, görkemli tiyatro yapıtlarının yanı sıra dans gösterileri, dünya prömiyerleri, resim sergileri ve müzayedeler gibi birçok sanatsal aktiviteye de ev sahipliği yapacak.

Açıldığında Londra ve Broadway gibi merkezlerde sahnelenen dünyaca ünlü eserleri Türk sanatseverlerle buluşturacak olan Performans Sanatları Merkezi, inşaat süreci devam ederken de gerçekleştirdiği sanatsal aktivitelerle odak noktası olmaya devam edecek.