Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Yapı-Endüstri Merkezi İngiliz ITE Group ile ortaklık anlaşması imzaladı

2011-07-13

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), dünyanın önde gelen fuar organizasyon firmalarından İngiliz ITE Group ile ortaklık anlaşması imzaladı.

İmzalanan ortaklık anlaşması ile Yapı Fuarları - Turkeybuild, Rusya ve BDT başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında başarılı fuar organizasyonları düzenleyen ITE Group’un bilgi ağını Türk yapı sektörüne taşıyacak. Anlaşma ayrıca YEM’in Türk yapı sektöründeki 43 yıllık bilgi birikimini de dünyaya açacak.

Türk yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın lider fuar organizasyon firmalarından ITE Group ile ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre, Yapı-Endüstri Merkezi’nin fuarcılık organizasyonlarını yürüten şirketi YEM Fuarcılık A.Ş.’nin ` hissesi, 40,6 milyon TL karşılığında ITE Group’un oldu. Yapı Fuarları - Turkeybuild artık Türk yapı sektörünü dünya pazarlarında da temsil edecek.

Sektörün ve Bölgenin en önemli stratejik işbirliği olan anlaşma, Yapı Fuarları - Turkeybuild’in uluslararası ziyaretçi sayısının artırılmasına, fuar katılımcılarının ITE Group’un küresel ağında yer alan pazarlardan etkin olarak faydalanmasına, katılımcı firmaların fuardan aldıkları uluslararası hizmetlerin zenginleşmesine katkıda bulunacak. Türkiye genelinde yürüttüğü tanıtım ve duyuru çalışmaları ile fuarın etkisini her geçen yıl güçlendiren Yapı Fuarları - Turkeybuild, yeni iş ortaklığı sayesinde uluslararası ölçekteki tanıtım çalışmalarını da artıracak. Yapılan anlaşma ile dünyanın en büyük iş ağlarından birinin parçası olan Yapı Fuarları - Turkeybuild hem Türkiye hem de hedef pazarlardaki iş fırsatlarını artırmak için çalışmalar yürütecek.

12 ülkede yılda 190 fuar düzenleyen; 14 ülkede 25 ofisten oluşan küresel bir ağa sahip ITE Group bu anlaşma ile, yapı fuarları alanında lider olduğu Rusya ve BDT pazarlarındaki etkinliklerin doğal tamamlayıcısı olan Türkiye ve çevresindeki pazarlara, Yapı Fuarları - Turkeybuild ile ulaşmış olacak.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, ITE Group’un düzenlediği, dünyanın en büyük yapı fuarlarından biri olan Mosbuild’den sonraki en büyük etkinliği olacak.

YEM Fuarcılık A.Ş., güçlü portföyü, profesyonel ekibi, ayrıca Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından sağlanan bilgi hizmetleri ve 43 yıllık tecrübesini; ITE Group’un sağlayacağı güçlü küresel ağ ile birleştirerek, fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratacak.

Yapı Fuarları - Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

İmza töreninde konuşan ITE Group CEO’su Russell Taylor; "Yapı Fuarları - Turkeybuild ve özellikle de Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, yapı fuarları organizasyonunda Türkiye'de lider konumdadır. Üç şehirde düzenlenen Yapı Fuarları - Turkeybuild’in ITE portföyüne eklenmesi, bizim için temel teşkil eden endüstrilerde lider pozisyonda olma stratejimizle de bu nedenle örtüşmektedir. ITE yapı fuarları konusunda ciddi bir portföye ve bu portföyü destekleyen önemli bir uluslararası katılımcı tabanına sahip”.

Yapı-Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Barış Onay anlaşmaya ilişkin görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Yapı Fuarları – Turkeybuild, YEM’in 35 yıldır emek verdiği bir marka. Fuarlarımız yapı sektörünün tarihsel gelişimine paralel olarak büyüdü. Biz bu süreçte bilgi merkezi kimliğimiz ile sektörü geliştirecek, sektöre yeni pazarlar ve iş fırsatları yaratacak platformlar oluşturduk. Fuarlarımızı bu bilgi birikimi ile sürekli besledik. Yapı Fuarları - Turkeybuild bugün Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ve en güçlü fuarları olurken uluslararası arenada da Turkeybuild ismi güçlü bir marka oldu. Yabancı sermayenin ülkemize yatırım yapması açısından da bu işbirliği sektörümüz adına büyük önem taşıyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild bu iş ortaklığı ile uluslararası çok güçlü bir ağın parçası olacak. Bu birlikteliğin katılımcılarımıza, ziyaretçilerimize ve sektöre olumlu katkılar sağlayacağına inancımız tamdır”.

Fotoğraf Bilgisi (soldan sağa): ITE Group CEO’su Russell Taylor, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Barış Onay

ITE Hakkında Uluslararası düzeyde 900’ün üzerinde çalışan, 12 ülkede yılda 190 fuar, 14 ülkede 25 ofisten oluşan küresel ağ… 1991 yılında kurulmuş olan ITE, aralarında Rusya, Türkiye, Hindistan ve BDT ülkelerinin bulunduğu yükselen pazarlarda organize ettiği fuar ve konferanslarla dünyanın öncü organizatör kuruluşları arasında yer almaktadır. ITE’nin küresel ofis ağı ve temsilcilikleri gerek yerel gerekse küresel hizmet ve uzmanlık sağlama konusunda aralarında yapı & iç dekorasyon, enerji, turizm gıda & içecek sektörlerinin bulunduğu geniş bir endüstri yelpazesinde fuar ve etkinlik faaliyetlerini yürütmektedir.

Türkiye’de Ankomak (inşaat makineleri), EMITT (turizm), GIDA (gıda), IMOB (mobilya) ve TUROGE (enerji) fuarlarıyla faaliyetlerini sürdüren ITE, her yıl aralarında Rusya’nın en büyük fuarı olan Mosbuild ile beraber sayısı 15’i bulan yapı & iç dekorasyon fuarları düzenlemektedir.

Uluslararası Fuar Kuruluşu (UFI) ve birçok ticaret fuarı kuruluşunun da üyesi olan ITE, nüfuzlu kitlelerin ve özel sektörün sürekli desteğini her yıl düzenlediği fuar ve etkinliklerinde görmektedir.

Yapı-Endüstri Merkezi “Yapı Dünyasının 43 yıldır Bilgi Merkezi” Yapı-Endüstri Merkezi, yapı malzemesi ve teknolojisi alanında çalışan bir bilgi merkezidir. 1968’den beri yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimlere hizmet vermektedir. Yapı malzemeleri ve teknolojilerinin sergilendiği Yapı Fuarları - Turkeybuild ve Ekodünya Fuarı, Yapı Bilgi Merkezi, YEM Yayın ile yayımladığı sektörel yayınları, YEM Kitabevi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları, 2001’den bu yana hizmet veren kapsamlı ve uzmanlaşmış portalı yapi.com.tr, mimarlık ve tasarım yayın platformu mimarizm.com, sanal ortamdaki mimarlık müzesi mimarlikmuzesi.org ve daha pek çok ürünü ile sektörün temel taşlarından birini oluşturmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.yem.net

YEM Fuarcılık A.Ş.; Yapı – Endüstri Merkezi A.Ş’nin fuarcılık alanındaki faaliyetlerini yürüten iştiraki olup, Yapı Fuarları – Turkeybuild İstanbul, Ankara ve İzmir ile EKODünya Fuarı’nı düzenlemektedir.

www.yapifuari.com.tr