Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Veryeriler İnşaat’la Alaçatı’da Sanat Rüzgarı Esecek

2011-08-01
Veryeriler İnşaat - Köy İçi Taş Evler Projesi
Veryeriler İnşaat - Köy İçi Taş Evler Projesi

Alaçatı’da hayata geçirdiği “Köy İçi Taş Evler” projesiyle dikkat çeken Veryeriler İnşaat,  26 Temmuz- 15 Eylül tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü himayelerinde, Alaçatı Belediyesi desteğiyle, dDf ve İyiSanat işbirliğiyle hayata geçen Art Alaçatı Summer Fest’e sponsor oldu.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek festivalde Türkiye’nin önde gelen sanatçı ve tasarımcılarının eserleri Alaçatı’nınsokak, cafe, restoran, otel, galeri gibi çeşitli mekanlarında sergilenecek.  Genç tasarımcıların da eserlerini sergileme fırsatı bulabileceği festivalde düzenlenecek parti ve özel performanslar Alaçatı’ya renk katacak.

Eşsiz doğası, denizi ve mekanlarıyla son yılların cazibe merkezi haline gelen Alaçatı’da esecek sanat rüzgarı, beldenin mevcut eğlence kültürünü sanatla buluşturacak. 26 Temmuz Salı günü dünyaca ünlü enstrümantal jazz ve dünya müziği gitaristi Al Di Meola’nın performansıyla açılışı gerçekleştirilen festival ziyaretçilere doyumsuz bir sanat zevki yaşatacak.

Alaçatı sanat galerisine dönüşecek

Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri, “Art Alaçatı Summer Fest, Alaçatı’nın sanatla yeniden keşfedilmesini sağlayacak. Tüm beldede sergilenecek değerli sanatçıların resim, heykel, video art, fotoğraf dalındaki eserleri yerli ve yabancı çok sayıda sanatseveri Alaçatı’ya çekecektir. Alaçatı’yı dev bir sanat galerisine dönüştüren Art Alaçatı Summer Fest’in, bugüne kadar sörf ve eğlence turizmi ile tanınan Alaçatı’da kültür turizmini de harekete geçireceğine inanıyoruz.  Alaçatı’nın eşsiz doğasını ve güzelliklerini yaşamaya gelen ziyaretçiler, festival süresince kendilerini sanat rüzgarına kaptıracaklar” dedi.  Alaçatı’nın gelişimine katkı sağlayacak olan ve Alaçatı’nın “sanat köyüne” dönüşmesinde önemli bir katkı yapacak sürecin bir parçası olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Veryeri, “Bunun önümüzdeki yıllarda da sürmesi ve uluslararası bir boyut kazanması en büyük arzumuz. Müyesser&Mehmet Veryeri Sanat Galerisi’ne dönüştürdüğümüz Alaçatı’daki satış ofisimiz ile sanata olan desteğimiz devam edecek.  Tüm ziyaretçileri Alaçatı’nın güzelliklerinin yanında sanatla dolu günler bekliyor” dedi.