Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Van için Türkiye tek yürek, Yeşil’den büyük ve önemli destek

2011-10-31

Türkiye Van’da yaşanan deprem felaketi sonrasında tek yürek oldu. Yaşadığımız deprem felaketinden sonra tüm Türkiye olarak dünyaya örnek olacak bir dayanışma sergiledik. Medya kuruluşlarının öncülüğünde gerçekleştirilen, 26 Ekim Çarşamba gecesi aynı anda 13 televizyon kanalının ortak yayın yaptığı “Van için Tek Yürek” kampanyasına başta Başbakan ve bakanların yanı sıra sanatçılar, iş adamları, sivil toplum örgütleri, eğitim kurumları ve tüm Türkiye’den büyük destek geldi.

Büyük felaketi yaşayan Van’dan her gün alınan bilgilere ve gerçekleşen özel kampanya programında da belirtildiği üzere felaketi yaşayan Vanlı vatandaşlarımızın en büyük ve en önemli ihtiyacının barınma ihtiyacı olduğu sürekli vurgulanmaktadır.

Van için Tek Yürek programında canlı yayına bağlanan Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, hava şartlarının da her geçen gün daha kötü olduğu Van’da, insanların acilen yaşam alanlarına ihtiyaç olduğuna dikkati çekerek Van’a 100 adet kalıcı konut, 1 adet sağlık ocağı binası, 1 adet aşevi binası ve 10 adet tuvalet-duş binası bağışlamış ve Yeşil İnşaat tarafından yapılacak bu konutların 30 gün içersinde tamamlanmasının planlandığını belirtmiştir.

Konutlar Renco tarafından imal ediliyor olacak.