Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Uğur Dumankaya Küresel Değişim ve Yeni Umutlar Konferansı’nda Sektörün Durumuna Değindi

2011-12-07

7 Aralık 2011 tarihinde GYODER sponsorluğunda Ceylan Inter-Continental’da gerçekleştirilen Küresel Değişim ve Yeni Umutlar Konferansı’nda konuşma yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, küresel krizin inşaat sektöründeki etkisini ve sektördeki yenilikleri anlattı

7 Aralık 2011, İstanbul - Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, 7 Aralık 2011 tarihinde Ceylan Inter-Continental’da gerçekleştirilen ve dünyadaki ekonomik gidişatın inşaat sektörüne getirilerini ortaya koyan Küresel Değişim ve Yeni Umutlar Konferansı’nda konuşma gerçekleştirdi. Dumankaya konuşmasında, mütekabiliyet yasası, kentsel dönüşüm ve konut sektöründeki gelişmeler konusunda önemli bilgiler verdi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya yaptığı konuşmada, “2008 yılından bu yana dünyada devam eden küresel kriz halen etkilerini sürdürüyor. Özellikle Avrupa’da ve Amerika’da başta inşaat sektörünü etkileyen krizde ülkemiz başarısını ortaya koydu. Türk ekonomisinin lokomotif sektörü haline gelen inşaat sektörü ise giderek büyümeye ve dünyanın ilgisini Türkiye ve özellikle İstanbul üzerine çekmeye başladı. Tam da bu noktada mütekabiliyet yasasının biran evvel devreye girmesi büyük önem taşıyor. Halihazırda var olan cari açık problemine karşın yıllardır dışarıdan gelecek kaynak engelleniyordu. Nihayet yabancılara satış konusunda engelleri aşmaya başlayacağız. Bu hem Türkiye ekonomisi hem de inşaat sektörü açısından çok olumlu ve mutluluk verici bir haber. Böylece Dünyadaki ekonomik krizde Türkiye olarak bizler karlı bir şekilde yol alabiliriz. Biz Dumankaya olarak yabancılara konut satışının önünün açılmasını ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmasını özellikle destekliyoruz. Hatta bu alanda ileride alınması gereken tüm kararlar ve adımlar için çalışmalarımıza şimdiden başladık” dedi. Küresel Değişim ve Yeni Umutlar Konferansı’nda konusunda uzman kişiler ve seçkin ekonomistler bir araya gelerek geleceğin inşaat sektörünü konuştu.