Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Türkiye’nin en uzun grafiti duvarı bu haftasonu Bomonti’de

2011-10-04

İstanbul’un en eski semtlerinden Bomonti, günümüzün yeni sanat akımı Street Art ile renkleniyor. 8-9-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek üç günlük etkinlikte dünyanın ve Türkiye’nin ünlü grafiti sanatçıları Bomonti’de biraraya geliyor. Buenos Aires’in ilk sokak sanatçılarından, Arjantinli Chu, Avrupa'nın en iyi graffiticilerinden Alman Rusl Lovesletters ile Türkiye’den Cins, Wide ve Canavar 3 gün boyunca Tekfen Bomonti Apartmanları’nın 116 metrelik dev dış cephe duvarlarını boyayacak.

Boyanan duvarlar 10 Ekim tarihinden itibaren 1 ay süreyle sergilenecek. Bu etkinliğe katılanlar, bir yandan sanatçılar eserlerini yaparlarken onları izleme imkanı bulacaklar; diğer yandan sanatçılara eşlik eden sokak müzisyenleriyle yazın belki de son güneşli haftasonunun tadını çıkaracaklar.

10 Ekim Pazartesi günü Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ziyaret edeceği ve Bilgi Koleji öğrencilerinin graffiti atölyesine katılacakları Re-Bomonti Sokak Sanatı Sergisi & Performansı etkinliğini mahalle sakinleri de heyecan ve merakla bekliyor.