Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Türkiye, mobilyanın devler ligine katıldı

2011-07-13

2010 yılında yüzde 20 artışla 1 milyar 400 milyon dolarlık ihracat kaydeden mobilya sektörü, global ölçekte iddiasını sürdürüyor. Mobilya sektörünün öncü 37 markasını tek çatıda toplayan MOSDER yöneticilerinden oluşan grup, mobilya ihracatını artırmak üzere ön bilgi almak için Rusya’da incelemelerde bulundu.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) dünyada “Türk mobilyası” vizyonunu oluşturmak için yaptığı çalışmalar hız kesmiyor. MOSDER Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve beraberindeki yöneticiler Rusya’ya giderek, Almanya, Amerika, İtalya, Türkiye, Tataristan Cumhuriyeti, Ukrayna, Kazakistan, Sırbistan ve Çin’den gelen mobilya profesyonelleriyle buluştu. Rusya’nın mobilya üretim yapısı ve gümrük prosedürleri hakkında detaylı incelemelerin yapıldığı gezi, Rus ve Türk mobilya profesyonelleri arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesini sağladı. MOSDER Yönetim Kurulu Üyeleri Bekir Boydak, Nuri Öztaşkın ve Ahmet Güleç de toplantıya katıldı.

Rusya’da düzenlenen All Russian Furniture Summit isimli mobilya konferansına katılan MOSDER Başkanı ve yöneticiler , “Türk Mobilyası” vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Ramazan Davulcuoğlu’nun yaptığı “Türk mobilyası” konulu tanıtım sunumu katılımcılardan büyük ilgi gördü. Toplantıda, Türkiye mobilya sektörünün tasarım, kalite ve Ar-Ge serüveni ele alındı. “Türk Mobilyası”nın 170 ülkeye ihraç edildiği vurgulanarak, tasarımı ve kalitesiyle farklılaştığı vurgulandı.

Toplantı, Rusya mobilya sektörünü inceleme fırsatı sunarken, dünyada mobilya ile ünlenmiş ülkelerin temsilcileri ile ikili ilişkilerin gelişmesine destek oldu.

MOSDER hakkında:

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) mobilya sektörünün öncü 37 markasını tek çatıda toplayarak, sektörün yüzde 50’sini aşkın kesimini temsil etmektedir. MOSDER, dünyanın en büyük 3. mobilya fuarı olmaya aday İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki mobilya profesyonellerini her yıl bir araya getiriyor. Sektörün global ölçekteki konumunu koruması için çalışmalarını sürdüren MOSDER, her yıl Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile sektörde sinerji oluşturuyor.