Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Trump Towers’ta konfor, enerji tasarrufu ve güvenlik için Thea IQ kullanıldı

2011-11-04

VİKO’nun ısıtma soğutma kontrolünden aydınlatmaya, perde-panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar bir binada veya dairedeki konfor, enerji tasarrufu ve güvenliği artıran çözümler sunan bina otomasyon sistemleri Thea IQ, Şişli’deki Trump Towers projesinin tercihi oldu. Thea IQ ekibi Trump Towers’ta Türkiye’de ilk kez uygulanan IP tabanlı intercom kurdu. Bu sayede Trump Towers’taki her daire otomasyonu kontrol ettiği panel üzerinden binanın güvenlik görevlisi ile görüntülü konuşabiliyor.

VİKO’nun anahtar-priz teknolojisinde devrim yaratan ve ‘Parlak Bir Buluş’ olarak nitelendirilen Thea serisine ait bina otomasyon sistemlerindeki markası Thea IQ, Trump Tower projesinin de tercihi oldu. Karmaşık bir ofis binasından standart bir eve kadar binanın çeşidi ne olursa olsun enerji maliyetlerinin kontrol edilebilir bir seviyede tutulmasını sağlayan Thea IQ Bina Otomasyon Sistemleri ile sadece dokunmatik ekranla binadaki bütün uygulamaları kontrol edilebiliyor. Isıtma soğutma kontrolünden aydınlatmaya, perde-panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar bir binada veya dairedeki konfor, enerji tasarrufu ve güvenliği artıran çözümler sunan Thea IQ, bu özellikleri sayesinde Türkiye’nin en prestijli projelerinin tercihi olmaya devam ediyor.

Her binaya rahatlıkla uygulanabiliyor Thea IQ Bina Otomasyon Sistemleri ile Avrupa’nın bu konuya özel standardı olan EIB/KNX’e sahip ilk ve tek yerli firma olduklarını vurgulayan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Thea IQ ile tüm yeşil bina konseptli ve akıllı villa ev otomasyon projelerinde olmayı hedefliyoruz. Thea IQ bina otomasyon sistemleri lüks olarak dokunmatik ekran ve uzaktan erişim sistemlerle donatılabildiği gibi enerji verimliliğine yönelik basit uygulamalarla residence, AVM, hastane ve ticari binalara da kolaylıkla uygulanabiliyor” dedi.

Güvenlik görevlisi ile görüntülü konuşma
Trump Tower projesinde temel bina içi otomasyon KNX sistemi üzerinden kurgulandığı için tüm otomasyon altyapısını kontrol eden dokunmatik ekran ihtiyacında devreye Thea IQ’nun girdiğini kaydeden Apaydın; “ Thea IQ bu projede sadece ürünü ile fark yaratmıyor. Aynı zamanda mühendislik hizmeti ile Türkiye’de daha önce denenmemiş IP Intercom sistemini otomasyona entegre ederek bir ilke imza attı. Türkiye de ilk kez uygulanan otomasyona entegre bir şekilde çalışan IP tabanlı intercom. Her daire otomasyonu kontrol ettiği panel üzerinden binaya ait güvenlik görevlisi ile görüntülü konuşabiliyor” diye konuştu.