Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Tekfen Kâğıthane OfisPark, 2012’ye hazır

2011-12-04

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından, avantajlı konumu ve gelişen ulaşım altyapısıyla öne çıkan Kâğıthane’de inşa edilen Kâğıthane OfisPark projesinin inşaatı tamamlandı. Kâğıthane’nin mevcut dokusuna uyumlu, A sınıfı ofis kompleksi olarak tasarlanan proje, konsepti, fonksiyonelliği ve sunduğu geniş yaşam alanlarıyla rahat ve çağdaş bir mekanda çalışma imkânı sunuyor.

İnşaatı tamamlanan ve satış-kiralama faaliyetleri hız kazanan Kâğıthane OfisPark projesinin satış ofisinde Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel ve Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş’ın katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Tekfen Emlak Geliştirme Genel Müdürü Ömer Egesel, inşaatına Ağustos 2009’da başlanan ve yaklaşık 75 milyon TL yatırım ile gerçekleşen projenin son aşamasına gelindiğini belirterek, satış ve kiralama faaliyetleri devam eden projenin Ocak 2012’de teslim edileceğini açıkladı. Egesel, “İstanbul’un tarihi semtlerinden Kâğıthane’nin kentsel dokusundan ilham alarak tasarlanan Kâğıthane OfisPark’ın, bölgede kentsel dönüşüme öncülük ettiğine inanıyoruz” dedi.

Kâğıthane Ofispark: yeni ofis normlarını belirleyen bir proje
Egesel sözlerine şöyle devam etti, “Ofis hayatının tüm detayları düşünülerek tasarlanan projede, ofislerin yanı sıra alışveriş, yeme-içme, ortak avlu gibi olanaklarıyla bir iş yerinden çok daha fazlasını sunan geniş sosyal yaşam alanları mevcut. Tek ve yüksek ofis bloğu yerine bölgenin dokusuna uygun olarak parçalı ve bir avlu etrafında yaşayan bir yerleşim tercih ettik. Kağıthane OfisPark’ta, tek katta 230 m2'den 1.600 m2 büyüklüğe kadar kiralanabilir alanlar bulunuyor. Kullanım ihtiyacına göre ofis katından, müstakil bloklara kiralama alternatifleri sunuyoruz. Cam köprülerle bloklar arası kolay geçiş imkânı var. Sınıfından ve benzerlerinden farklı olarak, 4,30 metrelik kat yüksekliği ile ferah bir çalışma ortamı sunuluyor.”

Kâğıthane OfisPark yüzde 24 enerji tasarrufu sağlıyor
Ömer Egesel, “Yerel ve nitelikli malzeme seçimi ve tüm kaynakların verimli kullanımı gibi her türlü yaşam, kullanım ve işletim standartlarına uygun olmasına büyük önem verdik. Sonuçta Kağıthane OfisPark ASHRE 90.1 (Amerikan Bina Enerji Verimliliği Standardı) standardına kıyasla enerji tüketimi olarak $ daha verimli olarak tamamlandı. Bu da son kullanıcılara işletme giderlerinde önemli bir avantaj olarak geri dönecek” dedi.

Egesel, Kâğıthane OfisPark’ın Amerikan Yeşil binalar Konseyi tarafından verilen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) Office Shell&Core; (Çekirdek ve Kabuk) kategorisinde LEED gümüş sertifikası sahibi olacağını da sözlerine ekledi.

İstanbul’da Merkezi İş Alanında (MİA) ofislerin boşluk oranı %3 seviyelerinde
Türkiye’deki emlak piyasası hakkında değerlendirmelerde bulunan Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, “İstanbul A sınıfı ofis stoku yaklaşık 2,7 milyon metrekareye ulaştı. Bu stoğun yaklaşık @’ı MİA’da yer alıyor. MİA’nın ana arteri olan Maslak-Zincirlikuyu hattı üzerinde yer alan ofis binalarındaki boş alanlar, 2011 yılı içinde %3 seviyelerine düştü. Aynı zamanda bilhassa kurumsal şirketlerin ofis taleplerinin artmasıyla birlikte, kiralar da artışa geçti. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, tamamlanacak yeni ofis projelerinin sayısı oldukça kısıtlı olduğundan bu bölgede kiraların daha da artacağını bekliyoruz. Ofis alanında Türkiye’de çok ciddi bir pazar var, yatırım yapacak yeni yatırımcıların önünün açık olduğunu düşünüyorum. Zamanla ülke yatırım yapılabilir yeterliliğe gelecektir. Özellikle İstanbul, sahip olduğu ikamet ve ticaret potansiyeli açısından Türkiye’nin lokomotifi olarak değerlendirilebilir. Bu denli büyük bir lokomotif, değişen ve gelişen makroekonomik ortamda yeni ve modernize yaşam alanları oluşturmayı zorunlu kılacaktır. Kâğıthane bölgesi hızla gelişiyor, değerleniyor.”

İyi geliştirilmiş A Sınıfı ofis projelerine ciddi talep var
Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, ofis projelerine yönelik olarak kullanıcıların ilgisinin 2011 yılında artarak devam ettiğini söyledi. İstanbul’un son yıllarda geliştirilen projelerinin cazibe merkezi haline geldiğini belirten Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, değerlendirmesine şöyle devam etti: “Levent ve Maslak’ın yanı başında bulunan Kâğıthane OfisPark, açık ve ferah mimari konsepti ile 32 bin 700 metrekare A sınıfı ofis ve perakende alanları sunuyor. Projenin başlangıcından bu yana 0 oranında fiyat artışı kaydeden Kâğıthane OfisPark, kiraları ile bugün Maslak-Levent bölgesine oranla -30 altındadır. LEED Yeşil Bina sertifikası ve Tekfen tecrübesi ile birlikte tasarlanan Kâğıthane OfisPark, işletme maliyetinde de önemli tasarruf sağlayacak. Kiralamaların yeni başladığı Kâğıthane OfisPark’ta ofis kiracıları şu an için avantajlı.”