Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Taş Ofis Sanat Galerisine Dönüştü, İlk Sergi Karatoprak’ın

2011-06-14
Veryeriler İnşaat  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri
Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri
Şirket Haberleri --

Alaçatı’da yaptığı taş evler ile dikkat çeken ve Alaçatı’yı İstanbulluların ikinci adresi yapan Veryeriler İnşaat, sektörde bir ilke imza attı ve firmanın Alaçatı’daki satış ofisini sanat galerisine dönüştürdü. Müyesser& Mehmet Veryeri Sanat Galerisi 18 Haziran’da Mahmut Karatoprak’ın sergisi ile kapılarını sanatseverlere açıyor. Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alp Arslan Veryeri ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alpan Veryeri’nin desteği ve Art Shop- Çatı Sanat Galerisi işbirliği ile 18 Haziran- 14 Temmuz 2011 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergi Karatoprak’ın ahşap ve yağlıboya üzerine yaptığı çalışmalardan oluşuyor.

1979 yılında Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu’ndan mezun olan Mahmut Karatoprak İsviçre, Almanya ve Türkiye’de grafik, illüstrasyon, karikatür, çizgi roman, strip-bant ve resim çalışmaları yaptı. Üç eseri Basel Plastik Sanatlar ve Karikatür Müzesi’ne kabul edilen Karatoprak halen Erciyes Üniversitesi G.S.F.’de Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Karatoprak’ın eserleri gerek kullanılan teknik ve malzeme, gerekse seçilen konu ve kendine özgü anlatımıyla geçmişin sessiz tanıklığını yaparken sanki geleceğe ait kehanetlerde bulunacak bilge tavrıyla modern dünyanın pencerelerinden görsel alanımıza sızar.

Alpan Veryeri yaz sezonu boyunca birçok sanatçının sergisine ev sahipliği yapacak olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek “Firma olarak sanata ve sanatçıya destek vermek gerektiğini düşünüyoruz. Alaçatı’daki satış ofisimiz de hem konumu itibariyle hem de mimari açıdan sergi alanı olarak kullanılmaya müsait. Geçtiğimiz sezon düzenlediğimiz sergiler beğeni ile takip edildi. Bu yıl da Art Shop- Çatı Sanat Galerisi işbirliği ile iddialı sergileri sanatseverlerle buluşturacağız” dedi.  


Kaynak : Veryeriler İnşaat