Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

STFA’da Yeni Dönem Başlıyor

2011-12-08

73 yıllık köklü geçmişiyle “İlklerin Şirketi” olan STFA’da yeni bir dönem başlıyor. Yurt dışına giden ilk Türk inşaat firması olan, ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atan STFA, yeni yönetimiyle özellikle inşaat ve enerji sektöründeki yatırımlarını arttırarak, büyük projelerde yer almaya devam ediyor.

Türk inşaat sektörünün duayenleri Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya tarafından kurulan, Türkiye ve dünya çapında “İlklerin Şirketi” STFA, yeni yönetimiyle lider konumunu koruyor. Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarından biri olan STFA’nın yeni yönetim ve projeleri, 8 Aralık 2011 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

Basın toplantısında, STFA Yatırım Holding’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keremoğlu; “STFA, Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya’nın kurduğu Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biridir. 73 yıllık deneyim ile lider konumunda, ulusal ve uluslararası birçok başarılı projeye imza attık, atmaya da devam ediyoruz. STFA olarak yeni bir döneme girdik. Yönetim Kurulu Başkanımız Tomris Taşkent, artık STFA’nın Onursal Başkanı oluyor. Ben, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevime devam edeceğim. Mehmet Ali Neyzi ise İcra Başkanı olarak STFA Yatırım Holding yönetiminde yerini alıyor” dedi.

“2010 yılı konsolide ciromuz 1,1 Milyar Dolar!”

Basın toplantısında, STFA Yatırım Holding İcra Başkanı olarak göreve başlayan Mehmet Ali Neyzi ise STFA olarak, inşaat ve enerji sektöründeki yatırımlarının artarak devam edeceğinin altını çizerek; “Son yıllarda Taşkent ailesi ve Sn. İlker Keremoğlu’nun liderliğinde Körfez ülkelerine yoğunlaşan STFA yeniden 1 milyar $ konsolide ciro çıtasını aşmıştır. STFA olarak, önümüzdeki dönemde yurt içi ve yurt dışında bir çok yeni ve büyük projelerde yer almak en önemli hedeflerimiz arasında” dedi.

“İnşaat ve enerji sektöründe yatırımlarımız artarak devam edecek!”

Uzmanlık alanları liman, iskele, rıhtım gibi deniz inşaatlarına ek olarak yol, köprü ve tünel gibi altyapı işleri olan STFA, Energaz şirketi ile doğalgaz dağıtım sektöründe ikinci en büyük özel şirket konumundadır. STFA Yatırım Holding İcra Başkanı Mehmet Ali Neyzi; “İnşaat sektöründe lider konumunda Türkiye ve Orta Doğu’da büyük projeler yapmaya devam ederken, enerji alanındaki faaliyetlerimizi de genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

“561 milyon $ tutarında yeni 2 anlaşma”
Mehmet Ali Neyzi, STFA’ nın ulusal ve uluslararası projeleriyle ilgili bilgiler de verdi. STFA adına Sn Sezai Taşkent’in, 11 Kasım 2011 tarihinde Japon IHI firması ile 256 milyon $ tutarında İzmit Körfez Geçişi Altyapı ve Derin Denizde Temel İnşaatı Anlaşması’nı, 29 Kasım 2011 tarihinde ise Umman Ulaştırma Bakanı ile 305 milyon $ tutarında Bidbid-Sur Yolu anlaşmasını imzaladığını belirtti. Neyzi, İzmit Körfez Projesi ile ilgili olarak şunları söyledi; “İzmit Körfez Geçişi Projesi’nin hikâyesi STFA ile başlamıştır. Kurucularımızdan Sezai Türkeş önderliğinde, STFA camiası bu projenin yapılması için uzun yıllardır yoğun çaba harcamıştır. 1987 yılında başta dönemin Başbakanı Sn. Turgut Özal olmak üzere, zamanın TC. Hükümeti’ni bu konuda ilk bilgilendiren kurucumuz Sezai Türkeş olmuştur. Uzun yıllardır bekleyen bu projede, köprünün derin denizde bulunan 2 adet kule temelleri, karada bulunan 2 adet ankraj yapıları, yaklaşım viyadüklerinin ayakları ve ankraj kenar ayaklarının inşaatının yapımını üstlendik.”