Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Seha Yapı’dan butik proje

2011-08-24

İttifak Holding’in ulusal inşaat şirketi Seha Yapı, Selçuklu Özlem Mahallesi’nde 66 konut ve 6 ticari alandan oluşacak “butik” bir projeye imza atıyor. Temeli yıl sonunda atılacak proje, Seha’nın Konya Selçuklu bölgesinde başlattığı arazi geliştirme projesinin ilk etabı olacak.

Konya’daki yenilikçi yaşam projelerinin mimarı Seha Yapı, yıl sonunda temellerini atacağı “butik” projesi için arsa sahipleriyle anlaşmaya vardı. Seha’nın, Konya Selçuklu bölgesinde arazi geliştirme projesinin ilk etabı olarak başlatılan çalışma; Özlem Mahallesi’de 66 konut ve 6 ticari daireden oluşacak. Toplam 4603 m²’den oluşan arazide inşa edilecek, 3 blokluk butik proje, Seha Yapı’nın uzun vadede gerçekleştireceği arazi geliştirme çalışmalarının ilk adımı olacak. 18 ayda teslim edilmesi planlanan daireler 3+1 olarak planlanıyor.

Arsa sahipleriyle kat karşılığı anlaşma sağladıklarını dile getiren Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun; “Konya Selçuklu Bölgesi, artan nüfusunun yanı sıra eğitim, sağlık ve iş merkezlerine yakınlığı ile Konya’nın yeni çekim merkezi haline geldi. Biz de Seha Yapı olarak bölgede daha önce de pek çok başarılı projeyi hayata geçirdik. Özlem Mahallesi’nde başlattığımız yeni projemiz bölgede daha önce yaptığımız Mavi Palmiye sitesinden sonra bizden uzun süredir beklenen bir projeydi. Bu proje 8 mahalle bölgesi olarak adlandırılan bölgede arazi geliştirme çalışmalarının başlangıç noktası olacak” dedi.