Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Schneider Electric Merkez Binası Dünyanın ISO 50001 Sertifikasını Alan İlk Binası Oldu

2011-07-13

Enerji yönetiminin global uzmanı Schneider Electric, dünyada ilk kez verilen ISO 50001 standardına uyumluluk sertifikası aldı. Schneider Electric’in Fransa’da bulunan genel merkez binası, yeni enerji yönetim sistemleri standardı ile ISO 50001 uyumluluk sertifikasını almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Schneider Electric Fransa Başkanı Frédéric Abbal: “Bu yeni sertifikasyon, enerji verimliliği ve bu alandaki tecrübemize olan bağlılığımızı onaylamaktadır. Hem müşterilerimizin binaları ve hem de kendi binalarımız için enerji yönetimindeki en yüksek standartları her zamankinden daha fazla amaçlıyoruz. Akıllı ve yeşil bina anlayışı ile 35 bin metrekare alan üzerine kurulan merkez binamız, verimli ve operasyonel enerji performansı çözümleri geliştirmek için kullanabileceğimiz değerli geri bildirimler sağlamaktadır.” dedi. Dünya’da bulunan diğer Schneider Electric tesislerinin de merkez binanın izinden gittiğinin altını çizen Frederic Abbal, tüm binalarının ISO 50001 standardına uyum için hazırlandığını belirtti. Frederic Abbal: “35 bin metrekare genişliğinde bir alanda bulunan ve 1.800'den fazla çalışanın bulunduğu merkezimize taşındığımızdan beri gösterdiğimiz iddialı çabalar resmi olarak onaylanmış ve Fransa'da HQE Exploitation, ISO 14001 ve NF EN 16001 sertifikalarını alan ilk bina olmuştur. Bugün, yeni bir dönüm noktasına ulaştık.” dedi.

Dünyada ilk kez Schneider Electric’in almaya kazandığı ISO 50001 uyumluluk sertifikası, Fransa'nın önde gelen belgelendirme kuruluşu ve dünya çapındaki birinci sınıf belgelendirme organizasyonlarından biri olan AFNOR Certification tarafından onaylanmıştır.

ISO 50001 Hakkında: Yeni ISO 50001 standardı, enerji yönetim sistemlerinin geliştirilmesi, uygulanması, bakımı ve iyileştirilmesi konusundaki gereklilikleri tanımlamaktadır. Organizasyonların, ticari ve endüstriyel binaların enerji performanslarını sürekli geliştirmelerine, kullanımlarını optimize etmelerine ve işletme maliyetini düşürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Schneider Electric 15 Haziran 2011 tarihinde resmi olarak piyasaya sürülen yeni standardın gerekliliklerini karşılamak için enerji yönetim sistemini 2010 yılının sonunda çeşitli taslaklara bağlı olarak uyarlamaya başlamıştır.

Schneider Electric hakkında: Faaliyet gösterdiği 100'den fazla ülkede, enerji yönetimi konusunda dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric, konut uygulamalarındaki geniş faaliyet alanının yanısıra, enerji ve altyapı, endüstri, bina otomasyonu ve data merkezleri pazarlarına liderlik konumuyla entegre çözümler sunmaktadır. 104 bin şirket çalışanı “Enerjinizle daha fazlası ” sloganıyla hareket ederek, müşterilerine enerjinin daha güvenli, güvenilir ve verimli bir şekilde kullanılması için hizmet vermektedir. 2009 yılında 15,8 milyar Euro'yu aşan global satış rakamına ulaşmıştır.

Schneider Electric Türkiye’de ise 1000’i aşkın çalışanı, 3 üretim merkezi, 200’e yakın iş ortağı ile, başta İstanbul, İzmir, Ankara olmak üzere toplam 16 ilde bulunan satış ofisleriyle çalışmalarına devam etmektedir. Balkanlar ve Orta Doğu’daki 27 ülkenin yönetimini Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil’e devreden Schneider Electric, bireysel ve kurumsal müşterilerine enerjilerinden daha fazlasını gerçekleştirmek için aktif bir şekilde yardım etmeyi taahhüt etmektedir. www.schneider-electric.com.tr