Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Oral Mimarlık 2011 Uluslararası Gayrimenkul Ödüllerinde 5 Ödül Birden Kzandı

2011-07-29

Google ve Bloomberg Televizyonu işbirliği ile düzenlenen Avrupa’nın en önemli yarışması 2011 Avrupa Gayrımenkul Ödülleri (www.propertyawards.net) sonuçları 26 Temmuz’da açıklandı. Türkiye’den Oral Mimarlık, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, Istranca Ormanları’nın ortasında bulunan ‘Palivor Çiftliği’ (www.palivor.com) için tasarladıkları Gökışık, Günışık ve Taşev adlı 3 ayrı Çiftlik Evi projeleri ile ‘konut mimarisi’ dalında 3 ödüle, Demirköy ilçe merkezinde yapılması planlanan ‘Demirköy Kültür Merkezi’ adlı projesi ile ‘kamu mimarisi’ dalında 1 ödüle layık görüldü. Öte yandan, Oral’ların eko yaşam felsefesi ile gayrımenkul geliştiren şirketi Avcı Gayrımenkul’ün sahibi olduğu Palivor Çiftliği ayrıca ‘Gayrımenkul Pazarlama’ dalında da ödüle layık görüldü.

Oral Mimarlık ve Avcı Gayrımenkul ortakları Kerem Oral ve Emre Oral kardeşler kazandıkları 5 ödül hakkındaki görüşlerini “Avrupa Gayrimenkul Ödülleri jürisinin çalışmalarımızı takdir ederek bizi 5 ödüle birden layık bulmalarından dolayı çok memnunuz. Palivor Çiftliği’nin Çiftlik ve Bağ Evleri tasarımlarına verilen ödüller, ülkemizde nitelikli eko yaşam projelerinin gelişmesine büyük katkıda bulunacak. Doğal hayata geri dönüş kaçınılmaz’ şeklinde ifade etti.

Avrupa Gayrımenkul ödüllerinin 80 jüri üyesinin arasında Google İngiltere başkanı James Bacon, İngiliz Gayrımenkul Federasyonu CEO’su Peter Bolton King, Kraliyet Mühendisler Odası Birliği Başkanı David Dalby ve Royal Bank of Scotland’dan Ike McNamara bulunuyor. 2011 Avrupa Gayrımenkul Ödülleri 23 Eylül’de Londra’da düzenlenecek gala yemeğiyle sahiplerine sunulacak. Bu gala yemeğinde ödül sahiplerininin arasından seçilecek en yüksek puanı alan projeler, Asya Pasifik, Afrika, Amerika, ve Orta Doğu bölgelerinin en iyi projelerinin katıldığı 2011 Dünya Gayrımenkul Ödülleri için yarışacak.

Oral hakkında
1933 yılında kurulan Oral, inşaat tasarım, inşaat ve müteahhitlik hizmetleri sunan İstanbul’da yerleşik bir firmadır. Y. mimar Kerem Oral ve girişimci Emre Oral kardeşlerin ortaklığı ile günümüzde devam eden Oral Mimarlık (www.oralmimarlik.com)lüks perakende sektöründe anahtar teslimi tasarım ve inşaat çözümleri, otelcilik sektöründe proje yönetimi ve gayrımenkul geliştirme alanlarında uluslararası bir üne sahiptir. Son yıllarda Türkiye’de yapılan Louis Vuitton, Prada, Fendi, De Beers gibi lüks parakende mağazaların tamamının anahtar teslim inşaatlarını gerçekleştiriyor. 2010 Uluslararası Gayrimenkul Ödülünü kendi inşaat projesi olan ve Nişantaşı’nda bulunan Değer 16 binası ile alan Oral Mimarlık, 2011 yılında çeşitli konut tasarımları ile Doha’da bulunan Christian Dior mağazalarının mimari tasarım ve inşaat proje yönetimini sürdürmektedir.

Avcı Gayrımenkul ve Palivor Çiftliği Hakkında

Avcı Gayrımenkul eko yaşam, doğal hayat felsefesini tasarım ve hizmet ile birleştirerek en üst seviyeye çıkarmak amacını güden Oral’ların gayrımenkul geliştirme şirketidir. Şirket’in ilk projesi Palivor Çiftliği (www.palivor.com), Kırklareli ilimizin Demirköy İlçesinde, Bulgaristan sınırına yakın bir noktada Karadeniz’in göz alıcı plajlarının bulunduğu İğneada’ya 11 kilometre mesafede bulunan, 5 Besi Çiftliği ve meyve bahçelerinin içerisinde bulunan 5 Bağ Evi projesinden oluşan özel bir çiftliktir. Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan, Istranca ormanlarının ortasında yer alan Palivor Çiftliği, İstanbul’a 220 kilometre (arabayla 2,5 saat) mesafededir. Alabildiğince özel bir hayatı ve çevreyle iç içe yaşamı arzulayan mükemmel bir kaçış yeri olan Palivor Çiftliği harika bir sığınaktır. Oral Mimarlık mimarlarının yeteneğiyle, Avcı Gayrimenkul’un arsa geliştirme vizyonu ve hizmetlerini birleştiren Palivor Çiftliği, sınırlı sayıda aileye Türkiye’de nadir rastlanan eko-yaşam deneyimini sunmaktadır.