Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

NWXSE Hollanda Tasarım Grubu Yapı-Endüstri Merkezi'nin Konuğu Olarak Türkiye'de

2011-09-14

Dünyaca ünlü tasarım şirketi “NWXSE Hollanda Tasarım Grubu”, 2012 yılının Hollanda – Türkiye resmi ilişkilerinin 400. yılı olması onuruna Yapı-Endüstri Merkezi’nin konuğu olarak İstanbul’a geliyor.

NWXSE Hollanda Tasarım Grubu’nun üyeleri Jos Oberdorf (NPK Tasarım), Matthijs vanDijk (KVD) ve Marcel Vroom (MVAVD), 27 Eylül 2011 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi’nde, “Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” konu başlığında konferans verecekler.

Yapı sektörü ve mimarlık alanının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi,, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını, tasarımın her alanındaki ilgililer ile bir araya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamların yaratılmasını amaçlıyor. Bu kapsamda, dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi’nin yeni konukları NWXSE Tasarım Grubuna üye olan Jos Oberdorf (NPK Tasarım), Matthijs van Dijk (KVD) ve Marcel Vroom (MVAVD). Hollanda-Türkiye arasındaki resmi ilişkilerin 400. yılı olan 2012 yılı öncesinde gerçekleşen konferans bu bağlamda farklı bir önem kazanıyor. 34SOLO koordinasyonu ve Material Connexion İstanbul desteğiyle gerçekleşecek konferansın başlığı ise Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” olacak.

Tasarım danışmanlığı, stratejik tasarım yönetimi, ürün ve hizmet tasarımı, mühendislik tasarımı, prototip hazırlama, paketleme tasarımı, ürün mühendisliği gibi çok geniş bir alanda hizmet veren Hollandalı Tasarım Grubu NWXSE, 30 yılı aşan tecrübesi ile bünyesinde yer alan 120’den fazla tasarımcıyla benzersiz bir tasarım network’ü oluşturuyor. Hollandalı Tasarım Grubu NWXSE, endüstriyel ürün tasarımı, grafik tasarım, marka tasarımı gibi alanlardan, her gün içinde yaşadığımız tren istasyonu, havaalanı, otoyol, şehir meydanları, alışveriş merkezleri gibi mekanların tasarımına kadar geniş bir alanda hizmet veriyor.

Grubu temsilen İstanbul’a gelecek olan Oberdorf, van Dijk ve Vroom; “Kamusal alanlar için sürdürülebilir çözümler üretmek mümkün mü? Endüstriyel tasarım bu soruya bir cevap olabilir mi? Bir kentin tüm sakinleri aynı perspektife sahip olabilir mi? Böyle bir deneyimi yaratmak için şehir planlamacıları, mimarlar ve tasarımcılar nasıl bir araya gelebilir? Bilgi ve iletişim teknolojileri ile kentleri dönüştürebilir miyiz?” sorularına kendi bakış açılarından cevap arayacaklar. Jos Oberdorf, sürdürülebilir bir kamusal alana doğru tasarımsal açıdan yaklaşırken, Prof. Matthijs van Dijk şehir perspektifinin deneyimlenmesi açısından sorulara yönelecek. Marcel Vroom ise şehrin geneline bakarak şehir dönüşümünü işleyecek.

“Sonsuza Uzanan Kentler:
Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” Konferansı – NWXSE
Tarih : 27 Eylül 2011, Salı
Yer : Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya/İstanbul

Program:
18.30–19.00 Kayıt
19.00-19.05 Açılış Konuşmaları
19.00–20.00 “Sonsuza Uzanan Kentler: Sürdürülebilir Bir Kentsel Deneyim Tasarlamak” Konferansı – NWXSE
20.00-20.20 Genel Değerlendirme ve Soru Cevap
20.20-20.45 İkram

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir. Kayıt ve detaylı bilgi için www.yemetkinlik.com/nwxse