Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Nev İstanbul, sosyal alanlarıyla kaliteli bir yaşam alanı sunuyor

2011-12-06

Nev İstanbul, sakinlerine kapalı ve açık hava spor aktivitelerinin yapılabildiği kaliteli bir yaşam alanı sunuyor. Japon mimar Tatsuya Yamamato imzasıyla oluşturulan ayrıcalıklı sosyal yaşam alanları, Nev İstanbul’u sağlıklı ve keyifli zaman geçirilen bir sosyal çekim merkezine dönüştürüyor.

Avrupa Holding’in gücünü arkasına alan MOM Yapı’nın ilk projesi olan Nev İstanbul, İstanbul’un gözde yerleşim merkezlerinden Çekmeköy’de inşa ediliyor. Kalite odaklı inşa edilen Nev İstanbul, ayrıcalıklı sosyal yaşam olanaklarıyla dikkat çekiyor. Sakinlerine toplu yaşamın tüm olanaklarını sunan proje, kapalı ve açık hava spor aktivitelerinin yapılabildiği sosyal alanlarıyla kaliteli bir yaşam alanı sunuyor.

Açık alanlarda yetişkin ve çocuk yüzme havuzu, güneşlenme terası, iç bahçe çocuk oyun alanı, seyir bankları, kamelyalar, bisiklet ve yürüyüş parkuru bulunuyor. Dış bahçede yer alan çocuk oyun alanı, açık fitness alanının yanı sıra basketbol, tenis, voleybol ve futbol gibi spor aktiviteleri için tasarlanmış 2 adet üniversal oyun sahası Nev İstanbul sakinlerin açık havanın keyfini çıkarmasını sağlıyor. Kapalı alan aktiviteleri için sunulan tesisler arasında ise çocuk oyun alanı, masa tenisi, langırt, PlayStation, bilardo ve hobi alanı bulunuyor. Havuz cafe, fitness alanı, saunalar, soyunma odaları, dolaplar ve duşlar Nev İstanbul’un sunduğu kapalı sosyal alanlar arasında yer alıyor.

Şile Otobanı’na ve ihalesi onaylanan Üsküdar-Alemdağ metro durağına yürüme mesafesinde bulunan Nev İstanbul, ulaşım açısından da oldukça avantajlı bir konuma sahip. Tago Mimarlık Ofisi’nden Japon mimar Tatsuya Yamamato tarafından projelendirilen ve 7 bloktan oluşan Nev İstanbul, 50 bin metrekare inşaat alanına sahip. 239 konutun yer aldığı projede açık otoparkın yanı sıra 340 araç kapasiteli bir kapalı otopark da bulunuyor. Yüzde 70 oranında tamamlanan proje Haziran 2012’de sahiplerine teslim edilecek.

Projede yer alan 65–71 metrekare alana sahip 1+1’lerde fiyatlar 191.900–210.900 TL arasında değişiyor. 123–150 metrekare alana sahip 2+1’ler 353.400–447.750 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor. 3+1 daireler 159–198 metrekarelik alana sahip, fiyatları ise 452.200–576.650 T.L arasında değişiyor. Projedeki 222 metrekare alana sahip 4+1’ler ise 630.800 TL fiyat ile alıcılara ulaşıyor.

Nev İstanbul ödeme koşullarında peşin ve banka kredili ödemelerde %7 indirim yapılıyor veya %5 peşin 3 ay sonra ise teslimde ödeme yapılarak kalan tutar banka kredisi ile ödenebiliyor diğer bir seçenek ise firma bünyesinde verilen peşinat tutarına göre 60 ay’a kadar 0 faiz ile vadelendirme yapılabiliyor.