Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Nafi Güral’ın Yarım Asırlık Yol Hikâyesi

2011-07-11
Nafi Güral 50. Yıl Kutlamaları
Nafi Güral 50. Yıl Kutlamaları

Nafi Güral, 1961 yılında, Kütahya’da başladığı iş hayatının 50’nci yılını düzenlenen bir gece ile kutladı. Ziya Kürküt’ün sunuculuğunu yaptığı geceye Güral ailesinin yanı sıra, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Gazeteci Savaş Ay, Gazeteci-Yazar Yavuz Donat gibi isimler katıldı. Nafi Güral’ın kendi hayatını anlattığı belgesel ile başlayan gece, ailesi ve iş arkadaşları tarafından Nafi Güral için hazırlanan filmlerle devam etti.

Gecede bir konuşma yapan Güral sözlerine babası Ali Güral’ı anarak başladı: “Bu gece benim için çok önemli bir gece. Sevgili babamın ve annemin bu geceyi görmelerini çok isterdim. Babama verdiğim tüm sözleri tuttum. Bir tek, kardeşlerinizle birlik olun, sözünü tutamadım. Onu da yerine getireceğim. Çalışmak benim için bir ibadet gibi. İbadette Allah için yapılır. Allah izin verdiği sürece çalışmaya devam edeceğim.” Yaptığı konuşmada eğitime verdiği desteğe de değinen Nafi Güral: “Eğitimi her zaman önceliklerimiz arasına aldık. Elimizden geldiğince bu konuya destek verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Bu özel gecede beni yalnız bırakmadığınız için siz değerli dostlarıma ve sevgili aileme sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

GÜLSÜM GÜRAL’DAN NAFİ GÜRAL’A ŞİİR
Gecede Nafi Güral’ın eşinin, çocuklarının, damatlarının, gelininin ve torunlarının kendi Nafi Gürallarını anlattıkları filmler de gösterildi. Nafi Güral’ın bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı filmde deneyimli işadamının eşi Gülsüm Güral’ın okuduğu şiir herkesi duygulandırdı. Gösterimin ardından söz alan Nafi Güral’ın eşi Gülsüm Güral ise, Nafi Güral’ın kendisi için en büyük hediye olduğunu vurgulayarak: “İyi ki Nafi Güral gibi bir eşim var. İyi ki böylesine güzel bir ailemiz var ve iyi ki ailemizin böylesine değerli dostları var” diye konuştu.

NAFİ GÜRAL; HEM BABA, HEM PATRON, HEM ARKADAŞ, HEM ÖĞRETMEN
Gecede söz alan Nafi Güral’ın oğlu, Kütahya Porselen ve Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral: “Nafi Güral, hepimiz için çok değerli ve önemli. İyi bir baba olmasının yanı sıra, hepimiz için bir kahraman, hepimiz için bir idol, hepimiz için yol gösterici, hepimiz için bir öğretmen... Bize sundukları, bize kazandırıklarıyla, bugün burada olmamıza sebep birine, babamıza böyle bir gece düzenlemek, bizler için ayrı bir onur ve gurur kaynağı. Bu onuru ve gururu yaşamamıza neden olan Sayın Nafi Güral’a huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum”dedi.

50 YILA 50 MEŞALE
Kütahya Porselen çalışanları, Nafi Güral’a sürpriz yaparak 50. Yıl anısına 50 meşale yakarak geceyi renklendirdiler. Duygusal anların yaşandığı gecede Muazzez Ersoy da sahne aldı. Ersoy, Nafi Güral’a nice 50. yıllar dileklerinde bulundu. Ersoy’un söylediği şarkılara Güral ailesi de eşlik etti