Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Mimarlar-Workshop’un Ottomare Suites projesi ‘European Property Awards’ın “Mimarlık-Çoklu Konut” kategorisinde ödül aldı.

2011-09-29

Mimarlar-Workshop bünyesinde projelendirilen ve Ottoman Gayrimenkul Yatırımları İnş.ve Tic. AŞ’nin yatırımıyla hayata geçirilen Zeytinburnu’nun yenilikçi konut ve otel projesi Ottomare Suites, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan 2011 European Property Awards’da finale kalarak Avrupa’nın en iyi projeleri arasında yer aldı.

European Property Awards adıyla 17 yıldır düzenlenen yarışmada, Mimarlar-Workshop tarafından projelendiren Ottomare Suites projesi “Mimarlık-Çoklu Konut” kategorisinde rakiplerini geride bırakarak, 12 projeyle birlikte finale kaldı.

Ottoman Gayrimenul AŞ’nin 2007 yılında dört yerli ve uluslararası mimarlık ofisini davet ederek gerçekleştirdiği bir yarışma sonucunda Mimarlar-Workshop’un hazırladığı konsept birinci seçilmiş ve proje geliştirilerek inşasına başlanmıştır. 13.550 metrekare arsa üzerine inşa edilmekte olan Ottomare Suites, 80 farklı ünite tipolojisinden ve 346 apart üniteden oluşuyor. Ottomare Suites arazinin teraslandırılmasıyla elde edilen 12.500 metrekarelik peyzajı, 2.700 metrekarelik sosyal alanı, tüm üniteler için önerilen canlı bitki örtüsüne sahip kat bahçeleriyle ve tüm konut birimlerinin deniz manzarasına açılan dizaynı ile özel bir proje olarak bölgenin değişen yüzünü yansıtıyor. Google ve Bloomberg Televizyonu’nun ortaklığında gerçekleşen ve gayrimenkul sektöründe kolektif bilgisi ile saygın bir yere sahip olan Property Awards’ın jüri üyeleri arasında; Google İngiltere Başkanı James Bacon, İngiliz Gayrimenkul Federasyonu CEO'su Peter Bolton King, Kraliyet Mühendisler Odası Birliği Başkanı David Dalby ve Royal Bank of Scotland'dan Mike McNamara bulunuyor. Mimarlar-Workshop tanıtım metni Mimarlar-Workshop, kültürel mirasın kazandırdığı mimari değerleri koruyup yeniden yorumlayan; sosyoloji, psikoloji, sanat, bilim ve teknik gibi düşün ve üretim alanlarını bir potada eriten; projelerinde özellikle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğa ile olan ilişkisini önemseyen; deneyimli ve genç 40 kişilik ekibiyle “atölye” anlayışında projeler üreten bir mimarlık ofisidir. Mimarlar –Workshop’ın 2010-2011 yıllarında başlanan güncel projeleri arasında, Acıbadem Akasya (400 bin metrekare), Ottomare Suites (58 bin metrekare), Antepia Gaziantep Yerleşkesi (675 bin metrekare), Bosphorus City Yerleşkesi (450 bin metrekare), İstanbul Saraylar Yerleşkesi (350 bin metrekare), Bursa Modern Yerleşkesi (335 bin metrekare), Kelebekia Yerleşkesi (47 bin metrekare).