Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Material ConneXion® İstanbul Yapı-Endüstri Merkezi’nde Eylül’de açılıyor

2011-08-22

Dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli merkezi Material ConneXion® İstanbul ofisi, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ile imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde açılıyor.

Yapı dünyasının bilgi merkezi YEM’in Fulya’daki binasında kurduğu Material ConneXion® İstanbul, ülkemizde mimarlıktan tekstile, grafikten sanata, modadan ulaşıma kadar pek çok alanda tasarım dünyasının gelişimine katkı sağlayacak.

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en büyük ve önemli merkezi olan Material ConneXion® ile imzaladığı işbirliği anlaşması çerçevesinde “Material ConneXion® İstanbul” adıyla kurulan merkez YEM’in Fulya’daki binasında açılıyor.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 43 yıldır aralıksız bilgi hizmeti sunan, bu alanda pek çok “ilk”i hayata geçiren, etkinlikleri ile uluslararası yenilik ve teknolojileri ülkemize taşıyan, sektörün tasarımdan üretime, inovasyondan uygulamaya, sürdürülebilirliğe kadar pek çok alanda gelişmesine destek olan Yapı-Endüstri Merkezi, yapı dünyasındaki bilgi birikimi ve deneyimini Material ConneXion® İstanbul projesi ile daha geniş alanlara taşıyor: Mimarlıktan kentsel tasarıma, peyzajdan içmimarlığa, çevresel grafik tasarımından sanata ve sanatçıya, illüstrasyondan endüstri ürünleri tasarımına, moda tasarımından tekstile ve ulaşıma kadar...

Yenilikçi malzeme alanında dünyanın yakından takip ettiği Material ConneXion® New York, Bangkok, Köln, Daegu, Milano, Pekin ve Seul ofislerinden sonra, şimdi de İstanbul’da açılan malzeme kütüphanesi ile ülkemizdeki tasarımcılar, malzeme üreticileri, akademisyenler, inovasyon ve tasarım liderleri için önemli bir platform yaratılacak, Türk tasarım dünyasının yeni jenerasyon ürünlerle tanışmasına katkı sağlanacak.

Material ConneXion®, 6.000’den fazla yenilikçi malzeme örneği bulunduran malzeme kütüphanesi, disiplinler arası uzmanlarıyla verdiği danışmanlık hizmeti, güncel malzeme ve teknoloji araştırma raporları, tüm dünyadaki yenilikçi malzeme bilgilerine ulaşımı sağlayan online veritabanı ve bu alandaki tüm ilgililerin yakından takip ettiği eğitim programları ve yayınlarıyla bilim ve tasarım arasında köprü oluşturuyor.

1997 yılında Amerika'da George M. Beylerian tarafından kurulan, New York merkezli Material ConneXion®, “Her fikrin bir malzeme çözümü vardır” görüşüyle çalışmalarını dünyanın 8 ayrı noktasındaki ofisleriyle sürdürüyor. Material ConneXion® İstanbul malzeme kütüphanesinde 500 yeni malzemenin sınıflandırılmış bir derlemesinin yanısıra online veri tabanı üzerinden 6.000’in üzerinde malzemeye anında erişim hizmeti sunulacak, ayrıca firmalara özel proje hizmeti verilecek; tasarım konferansları ve sergiler düzenlenecek. Profesyonellere projeleri veya ürünleri için yeni malzemeler bulmada ve malzeme üreticileri ile kullanıcılar arasında iletişim kurmada bilgi ve danışmanlık hizmetleri sunacak.