Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Konya Büyükşehir Stadı’nı Seha Yapı inşa edecek

2011-09-24

Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93.849.000 TL bedelle İttifak Holding A.Ş.’nin inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirketi Seha Yapı kazandı.

Konya’daki yenilikçi projelerin önde gelen ismi Seha Yapı, Konya Büyükşehir Stadı’nı da inşa edecek. Konya Büyükşehir Stadı inşaatı ihalesini 93.849.000 TL bedelle kazanan Seha Yapı stadı, yer tesliminin yapılmasından itibaren 660 takvim günü içinde tamalayarak Konyalılar’ın hizmetine sunacak.

38 bin kişi kapasiteli, tribün kısımları kapalı, çelik ve betonarme spor kompleksi olarak planlanan yeni stadyumun projesini kazandıkları için mutluluk duyduklarını belirten Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun “Seha Yapı olarak böyle bir projenin içerisinde bulunmaktan, en önemlisi de Konya’nın ihtiyacı olan böyle bir stadyumun şirketimiz tarafından inşa edilmesinden son derece mutluluk duyuyoruz. İnşa süreçleri kalite ve zaman ölçütlerinden taviz vermeden tamamlanacak, şehre yeni bir eser kazandırılacaktır” dedi.

Hüdaverdi Dursun stadın, şehirleşmenin gelişen bölgesi Selçuklu’da yapılacağını belirterek “Seha Yapı olarak beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri ürettik. Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumundayız. Konyalılar, şehre yakışır modern ve bir o kadar da dikkat çekici bir tesise kavuşacaklar” dedi.