Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...
İstanbul’daki hasarsız binalar kısa sürede depreme hazırlıklı hale getirilebilir İstanbul’daki hasa...
İstanbul’daki binaların birçoğunun olası bir depremde yıkıla...

İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de

2012-01-19

Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği tüm ara geçişler için ideal çözüm olan İsviçre kökenli JANSEN cam yangın kapıları, 2011 yılında İKON ile temsilcilik ve lisans anlaşması ile Türkiye’de üretilmeye başlandı.

Anlaşma kapsamında JANSEN’ in önerdiği makine yatırımını yapan İKON, firmalara hem maliyet, hem de teslim süresi konusunda avantaj sağlıyor. Öte yandan,boyalı çelik veya paslanmaz çelik alternatifleri de olan cam yangın kapıları, profil olarak ithal edilip; İKON’un İzmir Torbalı fabrikasında üretilerek, bitmiş ürün olarak sevk ediliyor. Aynı şekilde, ürünlerde kullanılan yangın dayanımlı camlar da sipariş ölçüsü doğrultusunda ithal ediliyor. Sertifikalı cam yangın kapıları, montaj eğitimi almış deneyimli İKON çalışanları tarafından yapılmaktadır.

Çelik profil çerçevenin gücü ve camın mekanlara sağladığı ferahlık sebebiyle, özellikle alışveriş merkezleri, oteller, okullar, hastaneler, spor ve eğlence merkezleri, havaalanı ve terminaller gibi toplu yaşam yapılarında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Cam yangın kapılarında dayanıklılığı artırmak amacıyla kullanılan çelik profil yaklaşık 210 kN/mm2 ile en yüksek E modülü değerine sahiptir. Bu özellik; yangın koruması, hırsızlara karşı dayanıklılık ve gürültü azaltma açısından yeni ve ilginç seçenekler sunmaktadır.

Ayrıca, cam yangın kapıları, kullanılan malzemelerin geri dönüşümlü olması sebebiyle çevre dostu bir ürün olup, yeşil binalar için de uygundur.

ÖNEMLİ PROJELERE İKON-JANSEN İMZASI

Ürün Türkiye’de çok yeni olmasına rağmen, kısa sürede önemli referans projelerde kullanılmıştır:

Ora AVM (Bayrampaşa-İstanbul); THY Do-Co (Yeşilköy Havalimanı-İstanbul ); Tepe Prime (Ankara); Onkoloji Hastanesi (Konya) Terracity AVM (Antalya)