Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

İstanbul’a Bir de Kat Bahçelerinizden Bakın

2011-07-11
Esin Yapı-İstanbloom
Esin Yapı-İstanbloom

İstanbul’un en işlek bölgesi Zincirlikuyu’da LEED sertifikası kriterlerine uygun olarak inşa edilen Esin Yapı’nın rezidans projesi İstanbloom, kentin tüm dinamizmini hissettiren aynı zamanda da yeşili ile sakinliği ve dinginliği yaşayabileceğiniz bir proje.

İstanbul’un en değerli bölgelerinden Kore Şehitleri Caddesi’nde yeşili ve sessizliği bir arada sunan proje mimarisi ile dikkat çekiyor. Uygun satış koşulları ve çeşitli ödeme seçenekleri ile sunulan İstanbloom, İstanbul’un yeşil binası olarak anılacak. Güçlü bir tasarım ekibine sahip olan proje; mimari ayrıntılar, daire tipleri, doğru kaynak kullanımı, yeşile verilen önem, konfor ve ayrıcalıklı yaşam kriterleri ile donatılmış.

İstanbul’un göbeğinde açan çiçek olarak anılan İstanbloom, 46 katlı yeşil bir gökdelen. 34 konut, 3 penthouse, 3 ofis katı, 2 teknik ve sosyal kat, 4 otopark katı olmak üzere toplam 46 kattan oluşan İstanbloom projesi iç avluları ve kat bahçeleri ile doğadan vazgeçemeyenler için bir alternatif yaratıyor. Projedeki teras büyüklükleri 60m2- 170m2 arasında değişiyor.

LEED Kriterleri’ne Uygun Tasarım
Projenin tasarım aşamasında alınan önlemler, arıtma kriterleri, doğaya uyumlu malzeme kullanımı ve çevreci uygulamaların yanı sıra binadaki tüm ısıtma, klima, soğutma, aydınlatma gibi konularda tasarruflu sistemler seçiliyor. LEED’in bu olmazsa olmaz kriteleri ile projede % 30 su tasarrufu, % 20 enerji tasarrufu, %15 elektrik tasarrufu sağlanıyor.

İstanbloom’da Temel Betonu Tamamlandı, Katlar Dökülüyor
Projenin oturum alanı 7500 metrekare olup, 5 adet bodrum katı bu alan üzerine inşa ediliyor. Bu kütle üzerinde yükselen kulenin kat alanı yaklaşık 900 m2, toplam inşaat alanı ise 77.400 m2.

2011 yılının ilk aylarında kaba inşaatına başlanan İstanbloom projesinde şu günlerde kaba inşaatın %23’ü tamamlandı, önümüzdeki senenin ilk aylarında projenin bitmesi hedefleniyor.

Kaba inşaatın tamamen bitmesi beklenmeden cephe montajına başlanılacağını belirten Proje Müdürü Nusrettin Işık inşaatının tamamen bitirilip teslime hazır hale getirilmesi için hedeflenen tarihin 2013 yılının Nisan ayı olduğunu da belirtti.