Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Işıklar İnşaat'a yeni genel müdür

2011-09-19

Işıklar Holding bünyesinde yer alan ve kendi kulvarında yüzde 70'lik pazar payına sahip bulunan Işıklar İnşaat Malzemeleri şirketinin yeni Genel Müdürü Dr. Cem Sinal oldu. Son yıllarda Durfoam İzolasyon, BTM Yapı Malzemeleri, Maxit Yapı Malzemeleri şirketlerinde Genel Müdürlük yapan Sinal, Genel Müdür olarak atandığı Işıklar İnşaat Malzemeleri'nin Türkiye'nin yanı sıra yurtdışı pazarlarda da büyümesinden sorumlu olacak.

Işıklar Holding'in amiral gemilerinden biri olan Işıklar İnşaat Malzemeleri'ne Genel Müdür olarak Dr. Cem Sinal atandı. ODTÜ Elektrik Mühendisliği'nden mezun olan Sinal, yüksek lisansını İTÜ Nükleer Enerji Enstitüsü'nde ve doktorasını Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Elektronik ve Haberleşme bölümünde tamamladı.

İş yaşamına STFA Holding'in Suudi Arabistan'daki Quassim Çimento Fabrikası'nda Enstrüman ve Elektronik Şefi olarak başlayan Sinal, ardından Türkiye'de ABB Türkiye'nin Çimento Projeleri Müdürü ve OMYA Madencilik'in Fabrika Müdürü olarak çalıştı. Sinal, son yıllarda Durfoam İzolasyon, BTM Yapı Malzemeleri, Maxit Yapı Malzemeleri şirketlerinde Genel Müdürlük yaptı.