İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...
İstanbul’daki hasarsız binalar kısa sürede depreme hazırlıklı hale getirilebilir İstanbul’daki hasa...
İstanbul’daki binaların birçoğunun olası bir depremde yıkıla...

Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi

2012-01-19

Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Metro Ofis adlı projenin önümüzdeki 1 ay içinde başlaması, 18 ay içinde de tamamlanması planlanıyor. Gayrimenkul danışmanlık hizmetini Proje Beyaz’ın vereceği 16 katlı Metro Ofis Projesi’nin 9 katına şimdiden talip var.

E-5 Karayolu’nun İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Kartal bölümünde yer alan ve alışılagelmiş ofis standartlarını değiştiren Helis Beyaz Ofis Projesi ile büyük ilgi gören Helis Yatırım, ikinci ofis projesine imza atmaya hazırlanıyor. Kartal Köprüsü ile Pendik Köprüsü arasında, metro istasyonuna 3 metre mesafede yapılacak olan yeni ofis projesinin 360 derece danışmanlık hizmetleri de yine Proje Beyaz tarafından verilecek. 18 ayda tamamlanması planlanıyor Metro Ofis adlı proje için 10 milyon liralık yatırım yapılacağını ifade eden Proje Beyaz Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi Derya Deniz, “İlk projede olduğu gibi Metro Ofis projesinin de mimari konseptinden kiralanmasına, satışından kurumsal kimliği ile pazarlama stratejisinin oluşturulmasına, medya planlamasından finansman modellemesinin yapılmasına kadar tüm konularda Proje Beyaz Danışmanlık olarak biz hizmet vereceğiz. Önümüzdeki 1 ay içinde başlayacak olan projenin en geç 18 ay içinde tamamlanması öngörülüyor. Bu projede 65-75 ve 85 metrekarelik minimalist, yeni nesil iş dünyasının taleplerini karşılayacak ofisler olacak” dedi.

16 katın 9 katı hemen satılabilir
Metro Ofis Projesi’nde ofis kullanıcılarının hizmetine sunulmak üzere 15-90 metrekare arasında 3 toplantı salonunun olacağını anlatan Deniz, “Bu projede ofis kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde hizmetler de yer alacak. Metrekare bazında aidat ücretinin 3 lira olması düşünülen Metro Ofis’in 16 katının 9 katı için şimdiden talep var” diye konuştu. Helis Beyaz Ofis projesinin bu bölgede yapılan en iyi ofis projesi olduğunu hatırlatan Deniz şunları söyledi: ”Helis Beyaz Ofis Projesi, Kartal’da ofis projesi yatırımı yapmanın ne kadar doğru olduğunu bize gösterdi. Helis Yatırım ve Proje Beyaz Danışmanlık olarak bu bölgedeki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Biz bu bölgenin neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz.”