Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Halit Dumankaya İnşaat Sektörü Girişimcilik Konferansında Konuştu

2011-12-09

8 Aralık 2011 tarihinde Fatih Üniversitesi’nde gerçekleştirilen İnşaat Sektöründe Girişimcilik Konferansı’nda konuşma yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya, sektörde girişimin önemini ve girişimcilik sürecini anlattı

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya, 8 Aralık 2011 tarihinde Fatih Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve dünyadaki değişimin inşaat sektöründeki etkilerini ortaya koyan İnşaat Sektöründe Girişimcilik Konferansı’nda konuşma gerçekleştirdi. Dumankaya konuşmasında, sektörün büyümesine ve değişmesine değinerek gençlere ve tüm katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Halit Dumankaya yaptığı konuşmada, “İnşaat sektörü hızlı bir değişim yaşıyor. 2003 yılından itibaren sektör ray değiştirdi ve vites büyüttü. Bugün sektörün geldiği nokta budur. İnşaat sektörü 20 yıl önceki gibi sadece apartman daireleri dikmekten ibaret değil. Artık yeni projeler mimariden başlayarak tamamen müşteri davranışlarına göre değişiyor ve müşteri davranışları da profesyonel kurumlar tarafından çalışılıyor. Yaşlı nüfus gittikçe artmakta, akrabalık bağları da yavaş yavaş azalıyor. Bu anlamda ferdi yaşam konseptlerinin talebe göre şekillenmesi gerekiyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerse kendilerine “niş” pazarlar bulmalı ve toplumdaki farklı kesimlerin farklı taleplerinin olacağı göz ardı edilmemeli. Biz firma olarak kente kimlik katan yaşam alanları oluşturmayı kendimize misyon edindik. Bu doğrultuda 48 yıl önce aslında dönemin şartlarına uygun birer girişimci olarak çalışmalarımıza başladığımız inşaat sektöründe, dünyadaki tüm gelişmelere ayak uydurarak kendimizi geliştirdik ve geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Fatih Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından hazırlanan konferansta, öğrenciler Halit Dumankaya’dan girişimciliğin detaylarını ve inşaat sektöründeki farklılıkları dinledi.