Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansına Katılan Uğur Dumankaya, Halka Arza Hazırlanmayı ve Sürecin Önemini Anlattı

2011-12-16

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, GYODER sponsorluğunda gerçekleştirilen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansı’nda yaptığı konuşmada GYO’lar için halka arza hazırlanmanın aşamalarına ve önemine değindi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, 15 Aralık 2011 tarihinde Ceylan Inter-Continental’da gerçekleştirilen ve GYO’lara yönelik düzenlemelerin, sorunların ve geleceğin ele alındığı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak Konferansı’nda konuşma gerçekleştirdi. Dumankaya konuşmasında, GYO’nun önemi, halka arza hazırlık ve sürecin nasıl işleyeceğine dair önemli bilgiler verdi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya yaptığı konuşmada, “Bugün olduğu gibi, geleceğin en önemli, lokomotif sektörü inşaat olacak. Ama gayrimenkulcülüğü bilmek, pazarlamayı bilmek, üretimi bilmek yeterli olmayacaktır. Finansal enstrümanları derinlemesine kullanabilmek oldukça önemli olmaya başladı. Finansman anlamında daha güçlü hale gelmek, büyük projelere daha rahat başlayabilmek için halka arz hazırlığı yapmak, sektörde ilerlemenin en doğru ve açık yolu. Bazı küçük şirketler GYO olmaları sebebiyle sürekli gündemde kalabilme şansını yakalıyorlar ve rekabette etkin olabilme, rakiplerden geri kalmama hatta rakiplerinin önüne geçme fırsatı buluyorlar. Biz de bu gelişmeleri göz önüne alarak, şirketimiz bünyesinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na hazırlanabilmek adına kendi departmanımızı oluşturduk. Emin ve güvenilir adımlarla ilerlemek, hatalara izin vermemek adına detaylı bir şekilde çalışıyoruz. Hedefimiz 2012 yılının son çeyreğinde GYO olarak, halka açılıp daha fazla kurumsallaşmak, şeffaflaşmak ve dünyanın radarına girmektir.

GYO kurarak şeffaflık, kurumsallık, çalışan memnuniyeti, innovasyon, likidite, büyüme, karlılık gibi birçok kriteri sağlayabileceğimizi düşünebiliriz. Başka avantajları ise vergisel muafiyetler ve ucuz sermaye sağlamak olarak sayılabilir. Biz Dumankaya olarak aslında sadece GYO olarak halka açılmayı değil, diğer firmalarımızı ve daha sonra grup şirketimizi de halka açmayı düşünüyoruz. Şirketimizin ismini daha uzun vadede yaşatabilmek, yönetim kavgalarından, mal kavgalarından uzaklaştırabilmek, çocuklarımıza miras olarak hisse bırakmak istiyoruz. Halka açılmayı bütün bunlar için bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan “Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Olmak” Konferansı, halka açık olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO) ile GYO kurma sürecine ilişkin sektörün ihtiyaç duyduğu bilgiler ve konuların ele alınacağı önemli bir platform olma özelliği taşıyor. GYO’ların yanı sıra, bankalar, finans şirketleri, değerleme şirketleri, proje geliştiriciler, yatırımcılar ve GYO olma potansiyeli olan tüm kurumları bir araya getiren konferans, sektörün tüm oyuncularına hitap ediyor.