Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Folkart Towers’a Yoğun İlgi

2011-07-11
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak

İzmir’in en değerli mimari yapılarını inşa eden Folkart Yapı tarafından İzmir Bayraklı’da inşaatına başlanan ve 30 ayda tamamlanması planlanan Folkart Towers projesine yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. 2013 yılı içinde tamamlanması planlanan ve Avrupa’nın en yüksek 5. ikiz kuleleri olacak olan  Folkart Towers’ın satışa sunulan bölümünün yüzde 70’inin satışı gerçekleşti.

İzmir’in yeni kent merkezi ilan edilen Bayraklı’da hayata geçen en büyük proje olan  Folkart Towers’ın inşaat zemininde iyileştirme işlemleri tamamlandı ve temel atma aşamasına geçildi.
Tamamlandığında 200 metre yükseklikte 40’ar katlı iki kuleden oluşacak olan Folkart Towers’a beklenen üzerinde bir ilgi doğdu. Projenin satışa sunulan A kulesinde rezidans ve ofis satışları aynı oranda devam ederken B kulesi de satışa çıkarıldı.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak projedeki satışlarla ilgili şu bilgiyi verdi: “Folkart Towers’ta satışların iyi olmasını zaten bekliyorduk. Yine de görmüş olduğumuz büyük ilgi bizi şaşırttı. Ofis ve rezidansların satışa sunulmasının ardından daha 1,5 ay geçmeden satışa sunulan kısmın yüzde 70’i tükendi. Folkart Towers’tan ofis ve rezidans alanların büyük bir kısmı İzmirliler ancak İstanbul ve yurtdışından da çok büyük talep var örneğin bazı yabancı yatırımcılar telefon ve internet üzerinden bilgi alarak ofis ve rezidanslardan satın aldılar.”

Tüm inşaat aşamaları en yeni ve gelişmiş teknolojilerle inşa edilen  projede metrekare birim fiyatları ortalama 2600 Dolar civarında. Proje’de binaların içindeki modüler sistem alıcılar satın aldıkları daire veya ofiste istedikleri değişiklikleri yaptırma imkanı sağlıyor.