Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Euromoney Gayrimenkul Sektörü Ödülleri Sahiplerini Buldu

2011-11-02

Tüm dünyada iş dünyasının yakından takip ettiği Euromoney Magazine Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en iyilerini ödüllendirdi.

Çeşitli ihtisas alanlarında, küresel ve bölgesel bazda başarı ödülleri dağıtan Euromoney Dergisi’nin Türk Gayrimenkul Sektörü’nün en iyilerine 19 kategoride verdiği ödüller 2 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 10:30’da Ağaoğlu My City Hotel’de düzenlenen ödül töreniyle sahiplerine verildi. Ödüller, Euromoney Magazine Genel Müdürü Ed Harding ve Gayrimenkul Direktörü William Powell tarafından sahiplerine takdim edildi.

Euromoney Gayrimenkul Ödülleri, Danışman, Geliştirici, Banka ve Yatırım Yönetimi başlıkları altında toplam 19 kategoride veriliyor. Bu yıl, “Danışmanlık” başlığı altındaki 5 kategoriden Değerleme kategorisinde Eva Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık; Genel, Aracılık/Kiralama ve Pazar Araştırma kategorilerinde Jones Lange Lasalle; Hukuk Danışmanlığı kategorisinde Hergüner Bilgen Özeke ve Vergi Danışmanlığı kategorisinde PWC ödüle layık görüldü.

“Geliştirici” başlığında ise ödül alanlar, Konut kategorisinde Ağaoğlu Şirketler Grubu; Genel ve Alışveriş Merkezi/Perakende kategorilerinde Rönesans Gayrimenkul Danışmanlık; En İyi Ofis/Ticari proje kategorisinde Tekfen Emlak Geliştirme, En İyi Otel/Konaklama kategorisinde Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; Sanayi/Depolama kategorisinde Logiturk ve Karma kategoride Zorlu Gayrimenkul şeklinde sıralandı.

Banka başlığı altında, Genel, Kredi Finansmanı, Sermaye Finansmanı, Borçlanma Piyasaları ve Şirket Birleşme/Satın Alma kategorilerinde verilen tüm ödüller Garanti Bankası’nın olurken; Yatırım Yönetimi ödülüne ise Union Investment layık görüldü.

Kazananlar nasıl belirleniyor?

1969 yılında İngiltere’de kurulan ve bugün 172 ülkede, finans ve iş dünyası ile sermaye piyasalarının bir numaralı yayını haline gelen Euromoney Dergisi, çeşitli sektörlerde küresel, bölgesel ve ülkeler bazında araştırma ve anketler düzenliyor ve elde ettiği veriler ışığında başarı ödülleri veriyor.

2005 yılından bu yana, gayrimenkul piyasalarını da bu çalışmalara dahil eden Euromoney, Euromoney Gayrimenkul Ödülleri 2011 kapsamında, dünyanın 7 bölgesi ve 53 ülkesinde uzmanlara sorular yöneltti. Türkiye’den 55 kuruluşun katımılıyla gerçekleştirilen araştırma neticesinde toplam 19 kategoride sektörün en başarılı oyuncularını belirledi.

Euromoney 2011 Ödülleri:

Danışman
Değerleme Eva Real Estate Appraisal Consultancy
Genel Jones Lang La Salle
Acente /Kiralama Jones Lang LaSalle
Hukuk Danışmanı Hergüner Bilgen Özeke
Vergi Danışmanı PWC
Pazar Araştırma Jones Lang LaSalle
Geliştirici
Genel Rönesans Gayrimenkul Yatırım
Konut Ağaoğlu Şirketler Grubu
Perakende (AVM) Rönesans Gayrimenkul Yatırım
Ofis/Kurumsal Tekfen Emlak Geliştirme
Sanayi Logiturk
Otel Akfen GYO
Karma Zorlu Property Group
Banka
Genel Garanti
Kredi Finansmanı Garanti
Sermaye Finansmanı Garanti
Borçlanma Piyasaları Garanti
Şirket Birleşme/Satın alma Garanti

Yatırım Yönetimi
Genel Union Investment