Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Eroğlu Yapı Projeleri ile Cannes’da Düzenlenen MAPIC Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü

2011-11-16

Eroğlu, 17 yıldan bu yana Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen uluslararası Perakende ve Gayrimenkul Fuarı MAPIC'te bu yıl iki projesi ile yer aldı. 16 – 18 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenen fuarda İstanbul Platform Merter ve Bursa Harmony Towers projelerini görücüye çıkaran Eroğlu, projeleri ile büyük ilgi topladı.

2010 yılından bu yana birbiri ardına iddialı projeleri ile gayrimenkul sektörüne hız kazandıran Eroğlu, geçen Temmuz ayında görücüye çıkardığı İstanbul Plarform Merter Karma Kullanımlı (Mixed-Use) projesi ile önümüzdeki günlerde satışına başlayacağı, Bursa'da yer alan Harmony Towers Karma Kullanımlı (Mixed-Use) projelerini MAPIC Fuarı’nda tanıttı.

17 yıldan bu yana Fransa’nın Cannes şehrinde yapı ve inşaat ağırlıklı düzenlenen uluslararası MAPIC Fuar’ına bu yıl ilk kez katılan Eroğlu, her iki projesi ile de ilgi odağı oldu.

Eroğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu’nun yanı sıra Eroğlu Yapı Genel Müdürü Feyyaz Karabekiroğlu, Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer ve Eroğlu Yapı Teknik ve Tasarım Direktörü Ruşen Görgülü Taşpınar’ın yanı sıra tüm Ticari Varlık Yönetim departmanının hazır bulunduğu fuarda projeler hakkında ziyaretçilere detaylı bilgi verildi.

Böylelikle 2011 Temmuz’unda Doğa Şehircilik işbirliği ile hayata geçirilerek ön taleplerinin toplanmaya başladığı karma projelerinden İstanbul Platform Merter’in yanı sıra Eroğlu standında yer alan ve Kasım ayı sonunda Bursa’da hayata geçirilecek Harmony Towers ilk kez Fransa’da tanıtılmış oldu.

Dünyanın en prestijli perakende buluşmalarından biri olan MAPIC Fuarı’na katılımlarından ötürü memnuniyetlerini dile getiren Eroğlu Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Aybars Kızılsencer “Dünyanın en önemli Gayrimenkul Fuarı’nda Türkiye'yi temsilen katılan çok sınırlı firmalardan biri olmaktan gurur duyduk. Yurtdışı pazarında, geliştirdiğimiz projeler ile hem tasarım hemde ticari değer anlamında önemli bir aktör olduğumuzu tekrardan gösterdik ve sergilediğimiz iki Karma Kullanımlı (Mixed-Use) projemiz İstanbul Platform Merter ve Bursa Harmony Towers ile büyük beğeni topladık. MAPIC ve MIPIM fuarlarına katılımımızı sürekli yaparak, uluslararası arenada marka bilinirliğimizi artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Eroğlu Yapı Hakkında
Eroğlu Grubu’nun tekstil ile başlayan 35 yıllık ticari geçmişine dayalı bilgi ve deneyimi üzerine kurulu Eroğlu Yapı; konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bugüne kadar Sarıyer, Beylikdüzü, Ümraniye, Merter, Kağıthane, Florya, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Seyrantepe, Tekirdağ, Antalya ve Bursa’da projeler geliştiren Eroğlu Yapı’nın gerçekleştirdiği ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediği projelerin toplam büyüklüğü 2 milyon metrekareye ulaşmaktadır.

Eroğlu Yapı; 12 yılı aşan deneyimi ve sektörde markalaşmış profesyonel çalışanları ile sektörün klişelerini değiştirerek yeni bir dönem açacak hamlelerine başlamıştır. 2008’de açılan ve Hollandalı Corio tarafından satın alınan Tekira AVM’nin iş geliştirme ve inşaat süreçlerini yöneten, 2009’da Ümraniye Akkom Ofis Park projesini hayata geçiren Eroğlu Yapı, 2010’da ise Oksizen Konakları’nın daire teslimlerini yapmış ve İstanbul Lounge projesine imza atmıştır. 2011 yılında İstanbul Lounge-2, Yenimoda Evleri, Platform Merter, Florya Ekşinar Konakları, Ofishane, Bursa ve Antalya projelerine başlayan Eroğlu Yapı; 2011 yılında toplamda yaklaşık 2,5 milyar TL’lik yatırım yapmayı öngörmektedir.

Eroğlu Yapı, 2012 yılında 5 yeni proje geliştirerek toplam yatırım miktarını 3,2 milyar TL’ye ulaştırmayı hedeflemektedir.