Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Ege ve Akdeniz bölgesinde son 17 yılın en büyük YAPI FUARI…

2011-10-13

17.YAPI FUARI – TURKEYBUILD İZMİR KAPILARINI AÇTI…

17. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, Konak Belediyesi Eski Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Muzaffer Tunçağ, İzmir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, Yapı-Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Barış Onay’ın katılımlarıyla İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda kapılarını açtı. Sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle açılan ve 16 Ekim Pazar gününe kadar sürecek olan fuarda yapı malzemesi sektörünün en yeni malzemeleri, teknoloji ve hizmetleri sergileniyor.

Bu yıl yüzde 30 büyüyen ve eklenen yeni salonuyla 19.500 m2’de düzenlenen fuar Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük fuarı olacak. Ayrıca, dünyanın en yenilikçi malzemelerini içeren Material ConneXion, İstanbul ve Ankara’nın ardından 3. sergisini Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de açtı. Material ConneXion İstanbul ofisi tarafından düzenlenen sergi tasarım ve inovasyon alanındaki yenilikçi malzemelerle sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 34 yıldır düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild, ulusal ve uluslararası alanda yapı malzemesi sektörüne büyük katkılar sağlıyor. Bölgelerinin ve Türk Yapı Sektörünün en büyük buluşmaları Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ve Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara’nın ardından yılın üçüncü buluşması Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, yarattığı iş platformuyla sektörün gelişimini ivmelendiriyor.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün en köklü ve en büyük buluşmaları olan Yapı Fuarları- Turkeybuild, bu yıl 17. kez Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir ile 13 – 16 Ekim 2011 tarihlerinde sektörü bir araya getiriyor.

17. Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, 13 – 16 Ekim 2011, İzmir Uluslararası Fuar Alanı
“19.500 m2 alanda, 350 katılımcı firma, binlerce ürün çeşidi, 33.000 ziyaretçisiyle 17 yıldır bölgesinin lideri”

Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, bu yıl 0 büyüyen ve eklenen yeni salonu ile 19.500 m²’lik sergileme alanında, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin yine en büyük sektörel buluşması oluyor. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’dan sonra sergileme alanı bazında, 2. büyük sektör buluşması olma özelliğini taşıyan fuarda yaklaşık 350 firma, 33.000’e varan ziyaretçi ile bir araya geliyor. Ege Bölgesi yatırımcılarına sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri izleme imkânı sağlayan fuar, yapı sektörünü bölgenin gündemine taşıyor.

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük sektörel buluşması olan ve Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’dan sonra en büyük ikinci Yapı Fuarı olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, turizm sezonunun bitimiyle beraber hareketlenen inşaat malzemeleri pazarına her yıl olduğu gibi bu yıl da ivme kazandırıyor. Turizm yapılarının yanı sıra yazlık konut yatırımları ve tadilat çalışmaları ile Türk yapı malzemeleri sektörü için büyük önem taşıyan bu dinamik pazar için bölgenin sektör profesyonelleri Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir’de bir araya geliyor. Katılımcı firmalar fuarda pazarın ihtiyaçlarına cevap verebilecekleri en önemli ürün, teknoloji ve hizmetlerini sunuyorlar.

Geçen yıl 28.775 kişinin ziyaret ettiği Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir’i, ulusal ve uluslararası alanda yapılan yoğun tanıtım çalışmaları, Türkiye genelindeki ticaret ve meslek odalarının üst düzey yetkilileri, iş adamları birlikleri ve satın alma heyetlerine özel hazırlanan fuar ziyaret organizasyonları ile 33.000 yapı profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dünyaca Ünlü İngiliz Yapı Mühendisi Tim Macfarlane İzmir’de!
Fuar kapsamında, dünyaca ünlü yapı mühendisi ve “Dewhurst Macfarlane and Partners” firmasının yönetici ortağı Tim Macfarlane İzmir’de olacak. İzmir Ticaret Odası, Yapı-Endüstri Merkezi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin işbirliği ve ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik’in katkılarıyla İzmir’e gelen, Macfarlane, 14 Ekim 2011 Cuma günü, 17.30 – 19.30 saatleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda “Cam Mimarisi’nde Yapısal Çözümler” konulu bir konferans verecek.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’de YEM Yayın Yazarları Egeli Okurlarıyla Buluşacak
Doğan Hasol İmza Günü Fuar kapsamında okuyucuları ile bir araya gelecek olan Doğan Hasol, Fuar ana fuayesinde yer alan YEM Kitabevi Standı’nda 15 Ekim 2011 Cumartesi günü, 14.00-15.00 saatleri arasında kitaplarını imzalayacak. 1976’dan bu yana mimarlık çevrelerinin en önemli başvuru kaynağı olma özelliğini koruyan ve yıllar içinde geliştirilip güncellenerek 11. baskıya ulaşan “Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü”nün de yazarı Doğan Hasol’un 2011 yılında yayımlanan “Mimarlar Dik Durur! İlginç Öyküler” adlı kitabı da gördüğü büyük ilgi sonucunda 3 ayda 3. baskısını yaptı.

*Nafi Çil İmza Günü
Fuar kapsamında okuyucuları ile bir araya gelecek olan bir başka YEM Yayın yazarı Nafi Çil ise, yine Fuar ana fuayesinde yer alan YEM Kitabevi Standı’nda 15 Ekim 2011 Cumartesi günü, 15.30-16.30 saatleri arasında kitaplarını imzalayacak. Nafi Çil’in “yaratıcı süreç” kavramını resim ve mimarlık alanında ortaya koyduğu yapıtlardan örnekler de vererek irdelediği “Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç” adlı kitabı da 2011 yılının dikkat çekici yapıtları arasında yer alıyor. Yapı-Endüstri Merkezi iştiraki olan YEM Fuarcılık A.Ş. tarafından 34 yıldan bu yana düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild sektörün en büyük buluşma platformudur. Ege Bölgesi’nin yapı sektörü dışında da en büyük ticari buluşmalarından olan 17. Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir’de, en yeni teknolojiler, yenilikler ve gelişmeler sergilenerek yeni iş bağlantıları için fırsatlar gündeme gelecek.

Yapı Fuarları Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getiriyor.