Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya: "“Firma Bazında Değil Sektör Bazında Hareket Etmeliyiz”

2011-10-13

Büyüme hızında düşmenin yaşandığı, Dünya ve Türkiye ekonomisinin vites küçülttüğü bir dönemde Hükümet’in sürdürdüğü istikrar programına katkıda bulunacak Orta Vadeli Program’a yönelik Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya yaptığı açıklamada programın ekonominin hızlı canlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Dumankaya, “Hükümetin 2012-2014 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı açıklaması büyüme hızında düşmenin yaşandığı bir dönemde, ekonomik politikalara ilişkin belirsizliği kısa sürede ortadan kaldırarak üretim sektörlerinin, dış piyasaların, tüketicilerin ve yatırımcıların güvenini tesis ederek ekonominin hızlı bir şekilde canlanmasına katkı sağlayacak önemli bir çalışmadır” dedi.

Dumankaya sözlerine şöyle devam etti; “Programda inşaat sektörünün; Ülke ekonomisinin özelliklerine ve sosyal gereksinimlere uygun, ileri teknoloji kullanan ve uluslararası kurallarla uyumlu, çevreye duyarlı, katma değeri, döviz girdisi ve istihdamı yüksek ve bu doğrultuda hizmet kalitesi, beşeri ve fiziki sermayesi gelişmiş bir sektör yapısına kavuşturulması için çalışmalar yapılmasından bahsediliyor. Biz Dumankaya İnşaat olarak yıllardır sektörün bu şekilde çalışır hale gelmesi için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz. Sektörün büyük oyuncuları ve yeni Orta Vadeli Plan çerçevesinde Hükümet’in işbirliği ile yapılacak çalışmalar sonucu sektörün itibarının hak ettiği yere geleceğine inanıyoruz” dedi.

Uğur Dumankaya, programda yer alan “Kentlerin yaşam standartlarının yükseltilmesi, sürdürülebilir kentsel gelişmenin sağlanması, yaşanabilir mekanların oluşturulması ve konut arz ve talebine yeterli kaynak sağlamak üzere sermaye piyasası araçları geliştirileceği” maddesi üzerine, “SPK’nın 19 maddelik yeni yasal tebliği, sektörün ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tamamen sektörün çalışmalarını destekleyici yönde yapılmış bir çalışmaydı. Bu çalışmaya ek olarak yapılacak yeni düzenlemeler ile borsa da işlem gören şirket sayısı artacaktır. Biz Dumankaya İnşaat olarak SPK’nın tebliği sonrası GYO olarak borsada işlem görmek için yaptığımız çalışmalara hız verdik. Dumankaya İnşaat olarak 2012 yılının son çeyreğinde şirketimizi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürüp halka açılıp daha fazla kurumsallaşmak ve şeffaflaşmak ve dünyanın radarına girmek istiyoruz” dedi.