Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Dow’dan INSTA-STIK ile Kısa Süreli ve Düşük Maliyetli Mantolama

2011-06-14
Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt
Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt
Şirket Haberleri --

Üstün teknolojisi ve AB standartlarındaki üretimi ile sektöründe fark yaratan Dow Bina Çözümleri, Türkiye’nin en hızlı ısı yalıtım levhası yapıştırıcısı olan INSTA-STIK’i yeni boyutlarıyla piyasaya sundu. Artık aynı zamanda en küçük boyutlardaki ısı yalıtım levhası yapıştırıcısı olan INSTA-STIK, yapıştırma hızı ve yüksek aderansı ile mantolama sürecini kısaltıyor ve işçilik maliyetini düşürüyor.

Daha kısa sürede daha fazla mantolama uygulaması yapmaya imkân tanıyan son teknoloji ürünü INSTA-STIK, mantolama sistemleri için hızlı uygulama fırsatı veriyor. Geleneksel çimento esaslı yapıştırıcıların priz alma süresi 24 saati bulurken, INSTA-STIK 30 dakika içinde kürlenerek, ısı yalıtım sistemi üzerine sıva uygulamasına izin veriyor. Yüksek aderansı ile üç kata kadar olan binalarda dübel uygulamasına gerek kalmadan uygulama imkânı sunan INSTA-STIK, yüksek katlı bina uygulamalarında güvenle kullanılabiliyor.

Yağış dahil tüm hava koşullarında kullanılabilen INSTA-STIK; beton, sıva, tuğla, gazbeton, OSB gibi yapı malzemelerinin üzerine doğrudan uygulanabiliyor ve zamana bağlı değişmeyen yüksek performans sergiliyor. Düşük dinamik sertliği ile ısı yalıtım sisteminin darbe performansını arttırıyor, duvar kesitlerinde daha yüksek akustik performans gösteriyor.

Nakliye, depolama ve kullanım kolaylığı sağlayan INSTA-STIK, depolama ve taşıma maliyetlerini de azaltıyor. Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt, çok küçük ve pratik ambalajı ile INSTA-STIK’in, konvansiyonel yapıştırıcıların yatay-düşey taşıma, depolama zorlukları ve işleme hazırlama sürecini ortadan kaldırdığını, iskelede çalışmayı kolaylaştırdığını belirtti.
 


Kaynak : DOW