Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

ÇEİS, 19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi'nde

2011-09-09

1955 yılından bu yana her üç yılda bir Uluslararası Çalışma Teşkilatı (ILO) ve Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (ISSA) ortaklaşa düzenlemekte oldukları Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi’nin 19 uncusu 11 – 15 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul’da, Haliç Kongre Merkezi’nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın evsahipliğinde gerçekleştirilecektir.

İlki Roma’da, sonuncusu ise 2008 yılında Seul’de gerçekleştirilen Kongrenin sloganı “Sağlıklı ve Güvenli Bir Gelecek İçin Güvenlik Kültürünü Oluşturalım” olarak tespit edilmiştir.

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresinin amacı, tüm dünyada önleme kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak ve iş sağlığı ve güvenliği ile bağlantılı yeni bilgi ve tecrübelerin alışverişine olanak tanımaktır.

Dünya Kongresi katılımcılarının hedefi, tüm dünyadaki iş kazalarından kaynaklanan yaralanmaları ve meslek hastalıklarını azaltmak için hükümetler, işverenler, sivil toplum kuruluşları, çalışanlar, sendikalar ve iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri ile ilişkileri geliştirmektir. Aynı zamanda, iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışan herkesin, hızlı bir şekilde uyarlanabilen ve uygulamaya geçirilebilen pratik fikirler hakkında bilgi sahibi olmaları da beklenmektedir.

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın (ÇEİS) “Gümüş Sponsor” olarak desteklediği Kongre’de; 11 Eylül 2011 Pazar günü Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK ile ilgili diğer Bakan ve Bürokratların teşrifleriyle, 16.00 – 18.00 saatleri arasında “Açılış Töreni” düzenlenecektir. ÇEİS Yönetim ve Denetleme Kurulları’nın Başkan ve Üyeleri de söz konusu açılış töreninde hazır bulunacaklardır. Yaklaşık 5.000 kişinin katılması beklenen ve Ülkemizin tanıtımı açısından büyük bir önemi haiz olan Kongre kapsamında, bölgesel konferanslar, 6 teknik oturum, 31 sempozyumun yanı sıra poster sunumları, konuşmacı köşeleri, eğitimler ve teknik geziler de düzenlenecektir. Ayrıca kongre kapsamında, uluslararası film ve multimedya festivali ile İSG Fuarı da gerçekleştirilecektir. Fuarda ÇEİS’e ait bir de stant yer alacak olup, burada ÇEİS Üyesi kuruluşlardan, Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Cimpor Yibitaş Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., Nuh Çimento San. A.Ş. ve Oyak Çimento Grubu ile birlikte çimento sektörünün iş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri katılımcılarla paylaşılacaktır.