Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

Akg Gazbeton, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı Megabuild Fuar Standında Ağırladı

2011-09-12

Megabuild Fuarı’nın açılışını gerçekleştiren Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan fuarın önemli katılımcı firmaları arasında yer alan AKG Gazbeton standını ziyaret ederek, AKG Gazbeton ürünlerini yakından inceledi.

Yenilenen Ar-Ge altyapısıyla ürün yelpazesini her geçen gün genişleten AKG Gazbeton, 8-11 Eylül 2011 tarihleri arasında CNR Expo fuar alanında ilki düzenlenen “MEGABUILD Avrasya Yapı Ürünleri Fuarı”nda yeni ürünlerini yapı profesyonellerine tanıttı. Megabuild Fuarı’nın açılışını gerçekleştiren Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan AKG Gazbeton standını ziyaret etti. Dünyanın tek hatta en büyük gazbeton üretim tesisi olan ‘AKG Gazbeton Çorlu Fabrikası’ hakkında detaylı bilgi alarak fabrika maketini inceleyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AKG Gazbeton yetkililerini bu büyük ve önemli yatırımlarından dolayı tebrik etti. Çorlu fabrikasının ülke ve bölge ekonomisine sağlayacağı katkılardan dolayı da en kısa sürede faaliyete geçmesini beklediklerini belirtti.

AKG Gazbeton’un geliştirilen yeni ürünleri hakkında bilgi veren AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman ise “Ekibimizin yoğun ve titiz çalışmaları sonucunda, sektör için önemli olan ürünlerimizle MEGABUILD Avrasya Yapı Ürünleri Fuarı’nda yapı profesyonelleri ile buluştuk. Döşemeler için ısı ve ses yalıtımı sağlayan Hafif Asmolen ürünümüz, her tür inşaatın kapı ve pencerelerinde kullanım kolaylığı sağlayan Lento ürünlerimiz, ısı iletkenlik katsayısı bağımsız laboratuarlarca 0,09 W/mK olarak belgelendirilen G2 350 duvar bloğu ve diğer donatılı ürünlerimizle, geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzu bir kez daha yapı profesyonellerine tanıtma ve anlatma imkanı bulduk. Bundan sonra da yapı sektörünün teknolojik gelişimine ve değişen ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. Yeni ürünleri ve yatırımları ile Türkiye ekonomisine ve sektörüne katma değer yaratan AKG Gazbeton, İzmir ve Kırıkkale fabrikalarının ardından, kapasitesi 625.000 m3 olarak projelendirilen Çorlu tesisi ile yıllık üretim kapasitesini 1.585.000 m3’e çıkararak, sadece iç pazarda değil, dış pazarda da ihracatını arttırmayı hedefliyor.