Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

24. Yapı Fuarı Ankara'da Açıldı

2011-09-23

24. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat, Yapı Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Barış Onay’ın katılımlarıyla Altınpark Expo Center’da kapılarını açtı. Sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle açılan, 25 Eylül Pazar gününe kadar sürecek olan fuarda yapı malzemesi sektörünün en yeni malzemeleri, teknoloji ve hizmetleri sergileniyor.

Fuarda ayrıca tasarım ve inovasyon alanında dünyanın en büyük yenilikçi malzemeler kütüphanesi olan Material Connexion sergisi de yer alıyor. “Material Connexion İstanbul” tarafından seçilen ürünlerin yer aldığı sergi sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün en köklü ve en büyük buluşmaları olan Yapı Fuarları- Turkeybuild, bu yıl 24. kez Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara açıldı.

Açılış töreninde konuşan Yapı – Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Barış Onay konuşmasında; bugüne dek haksız yere 'memur kenti' olarak anıla gelen Ankara’nın, son yıllarda sanayi ve ticaret kenti pozisyonunu perçinlediğine dikkat çekti. Onay, Altınpark’ın 11 bin 500 metrekarelik fuar alanını, 200 katılımcı firma ile tam kapasite kullanan 24. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’nın, Başkent’teki yapı sektörü için önemli bir gösterge olduğunu söyledi.

Onay’ın ardından söz alan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat ise, Türkiye’nin en büyük sektörel fuarlarından birini gerçekleştiren Yapı-Endüstri Merkezi’ni, organizasyonundan ötürü tebrik ederken; şirketin diğer hizmetleri olan portaller, yayınevi, kitabevini de takdirle izlediklerini kaydetti.

Konuşmasında, yapı malzemelerindeki yeni teknolojilerin, sosyo-ekonomik boyutları ile enerji verimliliği özelliklerine de dikkat çeken Mehmet Murat, TOKİ konutlarında enerji kullanımını minimuma indirme hedefi olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Çevre dostu binalar üretmek için yalıtım ve alternatif enerji kaynaklarını etkin biçimde kullanmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, ihtiyaç ve talebe dönük faaliyetler için Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapı Fuarı Ankara’nın gerek enerji tasarrufu sağlayan malzemelerin yaygınlaştırılmasında gerekse yeni işbirlikleri ve iş fırsatları yaratılmasında önemli fırsatlar tanıyacağına inanıyorum.”

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat’ın ardından söz alan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Uzun ise Yapı Fuarları’nın, hızla gelişen ve değişen mevzuatları izlemek için önemli bir platform olduğunu söyledi. 2006 yılından itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir Yapı Fuarları’na katılarak faal destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getiren Uzun, yapı sektöründeki firmaları ve ilgileri ortak bir platformda buluşturan Yapı Fuarları’nın; sektördeki karar mekanizmaları ve üst düzey yöneticiler ile iletişim kurma ve çözüm yolu bulma anlamında önemli bir fırsat sunduğunu vurguladı.

“Yapı”nın tüm süreçlerinde yer alan binlerce ürün ve hizmeti tek bir çatı altında toplayan, çeşitlilik içeren örnekleri karşılaştırılarak malzeme seçiminde kolaylık sağlayan, sektördeki en yeni teknoloji ve gelişmelerin sergilendiği Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara Fuarı’nda, uygulamadaki çözüm önerileri uzman görüşleri ile değerlendirilip, yarattığı iş olanakları ile sektöre ticari fayda sağlıyor.

“11.500 m2 alanda, 200’den fazla katılımcı firma, binlerce ürün çeşidi, 30.000 ziyaretçisiyle 24 yıldır bölgesinin lideri”

Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara, 30.000 kişi ziyaretçi potansiyeli ve 11.500 m2’lik sergileme alanıyla Ankara’nın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor. Başkent Ankara’da özellikle kamu yatırımlarında karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı sağlayan fuar, bu yıl da bölgedeki sektör profesyonellerini bir araya getiriyor. 200’den fazla firmanın yer aldığı fuarda, binlerce yeni ürün, hizmet ve teknoloji sergileniyor.

1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, Başkent merkezli olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını, yatırımcılarını sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sunuyor. Yapı sektöründeki en son teknoloji, ürün ve hizmetlerin sunulduğu fuarda ziyaretçiler, tek bir çatı altında yer alan 2.000’den fazla ürün segmentindeki ürün ve hizmetleri inceleyerek, katılımcı firmaların üst düzey yetkililerinden görüş ve önerilerini alarak, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi edinme fırsatı elde ediyor.

Geçen yıl 27.556 ziyaretçisi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’yı, yürütülen yoğun tanıtım ve duyuru çalışmaları, Türkiye genelindeki ticaret ve meslek odalarının üst düzey yetkilileri, iş adamları birlikleri ve satın alma heyetlerine özel hazırlanan fuar ziyaret organizasyonları ile bu yıl 30.000 yapı profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor.

YEM Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild sektörün en büyük buluşma platformudur. 24. Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara ayrıca İç Anadolu Bölgesi’nin yapı sektörü dışında da en büyük ticari buluşmalarındandır.

Yapı Fuarları Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını; mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getirmektedir.