Şirket HaberleriOkumakta olduğunuz içerik Şirket Haberleri tarafından sunulmaktadır.
Helis Yatırım'dan Kartal'a İkinci Ofis Projesi Helis Yatırım'dan ...
Helis Yatırım, Kartal’da ikinci ofis projesine başlıyor. Met...
İsviçreli Jansen Cam Yangın Kapısı Türkiye'de İsviçreli Jansen C...
Yangın dayanımının ve estetik şeffaf bir görünümün istendiği...
Zorlu Center, Çağdaş Sanat ve Mimariyi “Beklenmedik Karşılaşmalar”da buluşturuyor Zorlu Center, Çağd...
Zorlu Gayrimenkul’ün, İstanbul’a “değer” katmak hedefiyle ge...
Nev İstanbul’un, yüzde 80’i tamamlandı, yaşam için geri sayım başladı Nev İstanbul’un, y...
Çekmeköy’ün yıldızlarından Nev İstanbul projesinin yüzde 80’...

2011’i Yatırım Yılı Olarak Gören Torunlar GYO İlk Genel Kurul Toplantısında 12.6 Milyon TL Kar Dağıttı

2011-05-27
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun
Şirket Haberleri --

Portföy büyüklüğü ve piyasa değeri ile İMKB’de işlem gören en değerli ikinci Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) unvanını taşıyan Torunlar GYO, halka arz sürecinden sonraki ilk Genel Kurul Toplantısı’nı 25 Mayıs 2011 Çarşamba günü Torium Alışveriş Merkezi’nde düzenledi. 21 Ekim 2010 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlayarak her yıl kârının yüzde 50'sini temettü olarak dağıtmayı planlayan Torunlar GYO, düzenlenen ilk Genel Kurul toplantısında 2010 yılına ilişkin dağıtılabilir karın tamamını dağıtma kararı aldı. Bu karara göre Torunlar GYO, 12.6 milyon TL olan dağıtılabilir karın tamamını temettü olarak yatırımcıları ile paylaşacak. Torunlar GYO Genel Kurul’da ayrıca mevcut yönetim ile devam kararı da aldı.

Genel Kurul Toplantısı’ndaki konuşmasında mevcut piyasa değeri ile İMKB’nin en değerli 50 şirketi içinde yer aldıklarını belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun; “2010  yılını 2.5 milyar TL net aktif değeri, 3.1 milyar TL portföy değeri ve 1.4 milyar TL piyasa değeri ile kapatan Torunlar GYO olarak bugün İMKB’de işlem gören en değerli ikinci GYO unvanına sahip olmanın onurunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. 2011 yılında gerek ülke ekonomisinin, gerekse global ekonominin sürdürülebilir büyüme dinamiklerine kavuşacağını öngörüyoruz. Bu öngörüden hareketle şirketimiz, rekabetçi konumunu koruyup güçlendirerek, sağlam mali yapısıyla mevcut büyüme ve yatırım projelerini uygulama kararlılığını sürdürmeye devam edecek. Mevcut proje yatırımlarının tamamlanması ile Torunlar GYO’yu 2014 yılına kadar IMKB 30 içinde görmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye ekonomisindeki ve gayrimenkul sektöründeki gelişmelere paralel olarak Torunlar GYO’nun yeni dönemde yatırıma odaklandıklandığını sözlerine ekleyen Aziz Torun; “Tüm bu olumlu göstergeler ışığında bundan sonraki hedefimiz, portföyümüzde yer alan projelerimizin verimliliğini artırmak, AVM yatırımlarımız için sürdürülebilir ziyaretçi ve perakendeci ilgisini sağlamak ve yeni projelerimiz ile sektöre değer katan yatırımlarımızı hayata geçirmek olacaktır. Bu nedenle 2011 yılı bizim için önemli bir yatırım yılıdır”dedi.

Torunlar GYO Genel Kurul Toplantısı’nda; mevcut Yönetim Kurulu Üyelerinin yeniden 1 yıl süre ile görev yapmak üzere atanmalarına ve Bağımsız Denetim Şirketi olan Başaran Nas Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş’nin seçilmesine karar verildi.


Kaynak : Torunlar GYO